Arama Kurtarmada Duvar Arkası Radar Kullanılacak! - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Arama Kurtarmada Duvar Arkası Radar Kullanılacak!

DAR adı verilen radar sistemi hayat kurtarma amaçlı kullanılacak...


Radar sistemi hedef yüzeye yerleştirilerek tablet veya uzaktan kumanda yardımıyla kullanılabiliyor. DAR’ın engel arkasındaki görüntünün mikro ve makro düzeydeki hareketlerine olan hassasiyeti, düşük güç tüketimi ve dahili batarya kullanımı, sabit veya hareketli canlıların yer bildirimlerini anlık olarak ekrana aktarması da en belirgin özellikleri arasında yer alıyor.

Cihazın Mini-DAR adında küçültülmüş farklı bir modeli de var. Bu modelinin en önemli özelliği ise hafif ve rahat kullanılabilir olması.

Gün geçtikçe gelişen teknolojiler ile çevre farkındalığının arttığı ve canlı yaşamının giderek kutsallaştığı bir dünyaya adım atıyoruz. Hayat kurtaran bu gibi teknolojilerin daha da arttığı bir dünya diliyoruz.

Peki siz özellikle arama kurtarma çalışmalarında kullanılması ve hayat kurtarması planlanan bu teknoloji konusunda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

  • Afet ve Kazalarda Robot Böcekler Kullanılacak!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Drone Güvenlik Ekipleri Geliyor!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Yeni İnsansız Taarruzcu Akıncı Tiha!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Önceki sayfa12
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı