Apple İle 5 Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Günümüzde AR (Artırılmış Gerçeklik) teknolojisi ile hayal gücünün sınırı yok. Karşınızda, Apple ile 5 artırılmış gerçeklik uygulaması!

Son zamanların en popüler alanlarından biri olan artırılmış gerçeklik, bu kez artırılmış gerçeklik uygulamaları ile günlük yaşantımızda sık sık karşımıza çıkıyor. Peki, bu uygulamalar nedir ve ne işe yarar?

Artırılmış Gerçeklik Nedir?

Artırılmış gerçeklik, reel (gerçek) dünyada algılayabildiğimiz görüntü ve seslerin bilgisayar tarafından kurgulanmasıdır.

AR teknolojisi, çevremizdeki her türlü gözle görülebilen, algılanabilen nesnenin bire bir kopyasını sanal dünyaya aktarıyor. Gözle görmenin mümkün olmadığı nesneleri de görselleştirerek muhteşem bir şölen sunmakta. Artırılmış gerçeklik teknolojileri sayesinde AR uygulamaları, bizlere şimdiden birçok alanda kolaylık sağlıyor.

Apple İle 5 Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Apple, AR teknolojileri üzerine yatırım yapan en büyük şirketlerden bir tanesi olarak bilinmekte. Dolayısıyla kullanıcılar için geliştirdiği binlerce ücretsiz artırılmış gerçeklik uygulaması ile farklı deneyimler sunuyor. Şimdi bu artırılmış gerçeklik uygulamalarına göz atalım.

1. Complete Anatomy

Özellikle tıp alanında kullanılan bu uygulama ile insan vücudunun hareketi en ince ayrıntısına kadar incelenebiliyor. Ayrıntılı bilgi edinmeyi kolaylaştırıyor.

Ayrıca çok yakında hareket yakalama kabiliyeti ile fizyoterapistler, hastaların iyileşme ve gelişim sürecini takip edebilecek.

2. Minecraft Earth

Minecraft, günden güne oyun dünyasının en büyük topluluklarından biri haline gelmekte. Bu oyunda karakter yaratabilir, sanal ortamda arkadaşlarınız ile etkileşim halinde olabilirsiniz. Ayrıca gerçek boyutta yapıtlar inşa edebilir, şehirler kurabilirsiniz.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi, kendinizi yeni bir boyutta ifade etme imkanı sunuyor ve yaratıcılığın sınırlarını adeta ortadan kaldırıyor.

3. iScape

Bu uygulama, evinizin dış alanlarını zevkinize göre düzenlemenizi sağlıyor.

Peyzaj fikirlerinizi görselleştirebilir, artırılmış gerçeklik ile tasarım fikirlerinizi çevrenizdekilere gösterebilirsiniz.

4. AR Quick Look

AR Quick Look isimli uygulama, alışveriş yapmadan önce beğendiğiniz ürünü kendi ortamınızda gerçek boyutta görselleştirmenize ve sanal ortamdaki alışveriş deneyimini somutlaştırmanıza olanak tanıyor.

5. JigSpace:

Bilim, uzay, tarih, mühendislik gibi konularda bilgi edinmek amacı ile oluşturulmuş bir uygulama olan JigSpace, nesnelerin iç yapısını uzamsal bir ortamda incelemeyi artırılmış gerçeklik ile mümkün kılıyor.

Artırılmış Gerçeklik uygulamaları, hayatımıza her alanda daha fazla yenilik getirecek gibi görünüyor. Peki, siz artırılmış gerçeklik uygulamaları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Siz de son teknoloji akıllı telefonlara ve diğer teknolojik cihazlara buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı