Akıllı Yüzükler Teknolojinin Geleceği Mi?

Teknolojinin gelişimi ile adeta çığır açan, birçok alanda işlerinizi kolaylaştıran akıllı cihazlar mevcut. Bu teknolojik cihazlar arasında akıllı yüzükler de son derece dikkat çekmekte ve adından söz ettirmekte. Peki, akıllı yüzüklerin giyilebilir teknoloji olması ne anlama geliyor? Bu yüzükler teknolojinin geleceği mi?

Akıllı Yüzükler Teknolojinin Geleceği Mi?

Akıllı yüzükler, hiç şüphesiz akıllı saatler kadar revaçta. Buna rağmen kullanım açısından bir saatten daha fazla size hizmet sunmakta. Ayrıca akıllı saatlere oranla daha rahat bir kullanıma sahiptirler.

Kemik sesi üzerinden telefonunuzu elinize almadan dahi telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz. Akıllı yüzüğün olduğu parmağınızı kaldırıp kulağınıza götürdüğünüz andan itibaren üstünde mikrofon bulunan akıllı yüzük ile telefon görüşmeleri bile sağlanabilmekte. Hoparlör özelliği ise bulunmamakta. Sadece konuştuğunuz kişi sizi duyabiliyor. Bu da akıllı saatlere nazaran daha değişik, özel konuşma anlamına gelmekte.

Bu yüzükler, Google asistan ve Siri uygulamaları ile de uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Mesaj gönderme, mesajları okuma, ses atma, navigasyon ve tweet atmaya kadar birçok özelliği bu teknolojik yüzükler aracılığı ile kullanabiliyorsunuz.

Pilleri ve şarj kapasiteleri, diğer giyilebilir yani akıllı saatlere göre daha uzun ömürlüdür. Bunun nedeni olarak ise ebatlarının daha az yer kaplamasından kaynaklandığını söyleyebiliriz. Özellikle şarj süreleri 3 ile 5 gün arasında kolaylıkla gidebilmekte ki bu da günümüz ihtiyaçları göz önüne alındığında çok iyi bir süre!

Aynı zamanda bu teknolojik yüzükler, uyku takip özelliğine de sahipler. Vücut sıcaklığınızı kontrol ederek adeta sizin uyku düzeninizi takip eder. Siz uykuda iken kontrol tamamen bu yüzüklerde olur. Bunun yanı sıra sağlığınız ile de ilgilenirler. Bir diğer avantajları ise akıllı saatlere göre daha uygun fiyatlılarının olmasıdır.

Aslında günlük hayatta yaptığınız ödeme işlemlerine kadar halledebileceğiniz bir akıllı yüzük sunuluyor size. Geleceğin giyilebilir teknolojileri arasında hem işlevsel hem kolay taşınabilir olması bu yüzükleri son derece cazip ve popüler yapmaya yetiyor.

Giyilebilir teknolojiler arasında diğerlerine göre, hem fiyatı hem kullanım kolaylığı ve işlevleri açısından en popülerler arasına girmeye aday olan bu yüzükleri duydunuz mu? Bu teknolojik cihazlar hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Koronavirüsü Erken Teşhis Eden Akıllı Yüzük!” okumak için buraya tıklayın
“Bu Akıllı Yüzük, Gerçek ile Sanal Dünyayı Birbirine Bağlıyor!” okumak için buraya tıklayın.
“Gerçek Bir Telefona Dönüşen Akıllı Saat!” okumak için buraya tıklayın.

“Akıllı Yüzükler Teknolojinin Geleceği Mi?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı