Akıllı Sağlık Saati ile Genel Sağlık Bilgilerinizi Öğrenebilirsiniz! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Akıllı Sağlık Saati ile Genel Sağlık Bilgilerinizi Öğrenebilirsiniz!


Akıllı saatler kullanmaya çok kolay adapte olduğumuz ve gündelik hayatımızın bir parçası haline gelen giyilebilir teknoloji ürünleri arasında yer alıyor. Bu saatler sayesinde artık pek çok şeyi telefonlarımıza bakmadan halledebiliyoruz. Akıllı saatler yalnızca telefonlarımızın yerine geçmedi aynı zamanda sağlıkamaçlı kullanımı da oldukça yaygınlaştı. Kolunuza taktığınız akıllı sağlık saati sayesinde olduğunuz yerde genel sağlık bilgilerinizi öğrenebilir ve bu bilgileri yakından takip edebilirsiniz. İşte detaylar…

Akıllı sağlık saati ne işe yarar?

Yaptığınız aktiviteleri eğitmen olmadan düzenli yapmak oldukça zor. Bunun sebebi ise bilinenin tam aksine günlük hayatın yoğunluğundan dolayı kendimize verdiğimiz sözlerin tutulmaması ya da yaptığımız programların uygulanmaması değil hedef olarak koyduğumuz bu aktivitelerin gün içerisindeki görünürlük eksiğinden kaynaklanıyor. Kaç adım attığımızı ne kadar kalori yaktığımızı çoğunlukla bilmediğimiz için tek başımıza devam etmekten vazgeçiyoruz ya da birkaç günde sıkılıyoruz.

Teknolojibir nebze olsun bu sorunu çözdü ve insanlar akıllı telefonlarına adım saymayı ya da kalori yakmalarını takip edebilecekleri uygulamaları yüklemeye başladılar. Hatta bundan bir adım daha öteye gidip bunu daha yaşam stili haline getirmeyi düşünenler ise akıllı sağlık saati kullanmaya başladılar. Çünkü ne kadar spor yaptığımızı bilmek bizi motive ediyor ve daha çok çaba göstermemizi, hedeflerimizi yükselterek bunu bir yaşam biçimi haline getirmemizi sağlıyor. Akıllı sağlık saati sayesinde aslında bir nevi kendi genel sağlık bilgilerinizden kendiniz sorumlu oluyorsunuz.

Akıllı sağlık saati nasıl kullanılıyor?

Bu akıllı sağlıksaatlerinden biri de Sinji Fitness Tracker. Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek ve bunu bir yaşam biçimi haline dönüştürmek isteyenler için; kimseye ihtiyaç duymadan hatta spor eğitmenlerine bile gerek duymadan kendi ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlıyor. Bir spor salonuna gitmeden de bu akıllı sağlık saati sayesinde genel bilgilerinizi kontrol etmenize imkan veriyor.

Yaptığınız aktiviteleri, kan basıncınızı ve kalp atışınızı takip ediyor. Ayrıca gün içerisinde ne kadar yürüdüğünüzü yani ne kadar adım attığınızı da dilediğiniz zaman akıllı sağlık saatinize bakarak öğrenebiliyorsunuz. Sinji Fitness Tracker, uzun süre yürüyenle için bir motivasyon da oluşturmuş denebilir. Bunun için eğer uzun süreler yürüyorsanız; titreşimini ayarlıyorsunuz ve bu sayede sizin hareket etmenize devam etmek için sizi motive ediyor. Bunun dışında günde kaç saat yattığınızı yani uyku düzeninizi de takip edebiliyorsunuz.

Peki akıllı sağlık saatleri spor sırasında ne gibi bir sorunu da engelliyor? Bu saatler insanları neye teşvik ediyor? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı