Akıllı Saat Bileklik Nedir? Ne İşe Yarar?

Teknoloji ilerledikçe hayatımız her geçen gün birçok alanda daha da kolay bir hale gelmekte. Bunlardan birisi de hiç şüphesiz akıllı bileklikler! Görüntüde standart bir saatten farkı olmayan ama özellikleri ile dikkatleri üzerine toplayan akıllı saat bileklik nedir? Ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

Akıllı Saat Bileklik Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüz giyilebilir teknolojilerinden biri haline gelen bu akıllı cihazlar; telefondan yapılan müzik dinleme, arama yapma, anlık bildirimler alma, mesajlaşma gibi eylemlerin ve daha fazlasının gerçekleşmesine olanak tanıyan teknolojik cihazlardır.

Bunun yanı sıra birçok sağlık verisini kaydedip sizin yerinize takip eder. En iyi akıllı bileklik olarak nitelendirilen akıllı bileklik markaları, anlık uyarılar göndererek sizi bilgilendiren sistemlere sahiptir. Bu gelişmiş cihazlar, insan hayatını daha kolay kontrol etmeyi kolaylaştırır. Boyutları ve özellikleri farklılık gösteren bu akıllı saatler, bluetooth teknolojisi ile akıllı telefonlara bağlanarak çalışır.

Akıllı Bilekliklerin Özellikleri

Giyilebilir teknoloji kategorisinde çok ilgi gören akıllı saat bilekliklerin bu kadar çok kitleye ulaşmasındaki ortak özellik; spor, aktivite ve sağlık verilerinizi kaydedip bunları çok yakından takip edebilmeleridir. Akıllı bileklik ne işe yarar sorusuna verilebilecek en net cevap budur.

Günlük adımlarınızı, yaptığınız tüm sporları takip eder ve detaylı analizleri size bildirir. Su geçirmez özelliğe sahip bu cihazlar, yüzme sırasında bu aktivitenizi bile analiz eder. Ayrıca uykunuzu detaylı olarak takip ederek günlük rutini düzenleme adına uyarı bildirimleri gönderir. Kalp atışınızı ölçebilir ve bazı akıllı saatlerde olan EKG özelliği sayesinde kalp hastalıklarına ön teşhis koyarak sizi anlık bildirimler ile uyarabilir.

Bunların yanı sıra akıllı telefonunuzdan yapabildiğiniz mesaj alma/iletme, gelen aramaları cevaplama, müzik dinleme gibi başlıca özellikleri telefonunuz yanınızda olmasa da sanal asistan aracılığı ile çalıştırabilirsiniz. Bu cihazların bazılarında ise önemli bir özellik olan otomatik yardım çağırma düğmesi de önemli özellikleri arasında yer alır. Ayrıca yer ve yön bulmak için pusula ve navigasyon uygulamaları ile de senkronize bir şekilde çalışmaktadır. Bu uygulamalar dışında bu teknolojik cihazlara Wifi ya da LTE teknolojileri aracılığı ile uygulama mağazasından çeşitli uygulamalar indirilebilir hatta bazı oyunlar akıllı bilekliklerden oynanabilir.

Yerleşik GPS sayesinde navigasyon uygulamalarının yanı sıra bazı akıllı bilekliklerin kaybolduğunda yeri tespit edilebilir. Akıllı bileklikler de teknoloji sektöründe akıllı kalemler gibi yeni bir alan olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Akıllı Sağlık Saati ile Genel Sağlık Bilgilerinizi Öğrenebilirsiniz!” okumak için buraya tıklayın
“Stres Olmanızı Önleyen Akıllı Bileklik!” okumak için buraya tıklayın.
“Gerçek Bir Telefona Dönüşen Akıllı Saat!” okumak için buraya tıklayın.

“Akıllı Saat Bileklik Nedir? Ne İşe Yarar?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlayda Tokuçcu

İlayda Tokuçcu

Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum. Teknolojinin hızına yetişmek ve güncel kalmak için Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı