Akıllı Hologram Teknolojisi! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Akıllı Hologram Teknolojisi!


Yapay Zeka (AI) ile ilgili hem teknolojik hem de sosyolojik ve hukuki açılardan tartışmalar devam ederken; hologram konusunda uzman VTANA ile AI konusunda uzman Satisfi Labs, güçlerini bir araya getirerek oluşturdukları akıllı hologram teknolojisini, geçen Ekim ayında tüm dünyaya duyurdu. AI ve AR ‘ın bir araya getirildiği ilk ve tek platform diyebiliriz. Bu ikilinin oluşturduğu akıllı hologram platformunda, işletmeler müşterileri için kendi hologram concierge (konsiyerj)’ lerini oluşturabilecekler.

Tüketicilerin gerçek zamanlı istek ve ihtiyaçlarına hızlı yanıt verebilmek özellikle perakende ve hizmet sektörü için son derece önemli. “Hologram concierge” tüketicilerin sorularını yanıtlayarak onlara yardımcı olmakla kalmaz topladığı veriler sayesinde kişiselleştirilmiş önerilerde bulunabilir, mağazaya girişte “Hoşgeldiniz” diyebilir, çalışma saatlerini söyleyebilir , mağaza fırsatlarını vurgulayabilir, aradığınız şeye sizi yönlendirebilir. Check-in işlemleri ve restoran rezervasyonlarını yapabilir. E-ticaret sistemlerine entegre edilerek tüketicilere tavsiyelerde bulunabilir ve sorularını yanıtlayabilir.

Bir diğer nokta da tüketiciyle etkileşime geçildiğinde ,bunun tüketici tarafında kaliteli ve keyifli bir deneyime dönüşebilmesi. Bu teknoloji sayesinde tüketiciler giyilebilirler veya dokunmatik bir aygıta ihtiyaç duymadan gerçek zamanlı olarak bir “hologram concierge” ile etkileşime geçebiliyor. Sistem, tüketicinin davranışlarını izlemek için yüz tanımayı kullanır ve bir problem olması halinde konuyu bir yetkili personele aktarabilir. Ayrıca AI hologram, tüketicilerin tecihlerini öğrenmek için sohbeti kaydediyor. Sonuç : Müşterilerle etkili iletişim ve tüketici bağlılığı … VTANA ve Satisfi Labs hologramla olan kolay ve akıllı etkileşimin müşteriler tarafında olumlu etki bırakacağına inanıyor. Satisfi Labs yetkilileri platformlarının hologramın gelişmesine katkı sağlamakla birlikte AI’ın gelişimini hızlandırmak için de bir fırsat olarak görüyor.

AI Hologram ‘ın tüketici tarafındaki yansımaları bunlar iken, bu teknolojiyi kullanarak müşterilerine hizmet veren kuruluşlar açısından da çok çeşitli faydalar ortaya çıkacaktır. Tüketicilerle daha gelişmiş bir düzeyde etkileşime geçen teknoloji , elde ettiği verileri daha kişiselleştirilmiş deneyimler ve reklam kampanyaları hazırlayabilmeleri için şirketlerin önüne serecektir.

Bu teknolojiyi yakından takip etmekte fayda var derken ; yeni yıl tatili için gittiğiniz otelde bunlardan bir tane görürseniz şaşırmayın diyerek de uyarmış olalım. 🙂

Bu faydalı ve sevimli teknolojinin mimarlarına da kısaca gözatmadan geçmeyelim.

VNTANA Pazarlama yöneticilerinin müşteriler için ilgi çekici deneyimler tasarlayarak satışlarını arttırmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir Augmented Reality (Arttırılılmış Gerçeklik) platformudur. Platform gerçek zamanlı müşteri verilerini yakalarken , tüketicilerin favori sporcu veya ünlülerin hologramlarıyla etkileşime girmesine izin veren piyasadaki tek sistemdir. VNTANA’nın teknolojisi Microsoft, Intel, Pepsi, Mercedes-Benz ve Lexus gibi birçok Fortune 500 şirketi tarafından kullanıldı.

Satisfi Labs bilgiyi gerçek zamanlı olarak müşterilerine iletmek isteyen kurumsal markalar için uçtan uca yapay zeka çözümleri üretir. Sohbet, mobil , sesli robot veya bağımsız kurumsal platformlar da dahil olmak üzere pek çok platformda kullanılabilmektedir. Platform ayrıca Facebook, Twitter, Amazon Alexa, Google Home, SMS , native app ve Pepper robotu desteğine sahip.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı