Akıllı Evler ile Hastanede Kalmaya Gerek Kalmayacak! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Akıllı Evler ile Hastanede Kalmaya Gerek Kalmayacak!


Hayatımızı kolaylaştıran teknolojidünyası akıllı evler üretilmesini sağlayarak günlük yaşantımızı da önemli ölçüde değiştirdi. Şimdi de bu akıllı evler, sağlıkamaçlı kullanılmaya başlanıyor olacak. Böylece insanların sosyal yaşamını kısıtlamadan ve hastaneortamından uzakta tedavi olmaları ve izlenmeleri sağlanacak. Nasıl mı? İşte detaylar…

Akıllı Evler İle Hastalar Nasıl İzlenebilecek?

Akıllı evlerin sağlıkteknolojileri ile birlikte kullanılmaya başlanması sayesinde hastalar, hastaneodasında kalmadan, doktor ya da hastanepersoneli yanında gibi tedavisini sürdürebilecek. Sözkonusu akıllı ve sağlıkevler projesi ilk olarak Kanada’da uygulanmaya başlıyor.

Hastaların daha rahat tedavi olmasını sağlayacak teknolojiile birlikte artık zihinsel tedavi gören hastalarda sosyal yaşamlarından uzaklaşmadan evlerinde ve aileleri, sevdikleriyle birlikte tedavi olabilecek. Merkezi Kanada’da bulunan Lawson Health Research Institute’nün öncü olduğu bulunduğu projede, tıp uzmanları uzaktan bağlantı ile hastalarını tedavi edebilecekler.

Birkaç yıldır var olan bu proje zihinsel hastalıkların tedavisi için az sayıda da olsa kullanıldı. Ancak zihinsel hastalıkların tedavisi diğer hastalıklar gibi olmadığı için kişiye göre değişkenlik gösteren faktörlerin elbette bu tedavi yöntemi için de göz önüne alınması gerekiyor.

Peki tedavi nasıl uygulanıyor? İlaç dağıtımı nasıl gerçekleşiyor? Doktorlar hasataları nasıl izliyor, nasıl müdahale ediliyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı