3 Boyutlu Yazıcılar Hayatımızı Değiştiriyor, Farkında Mısınız? - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.com3 Boyutlu Yazıcılar Hayatımızı Değiştiriyor, Farkında Mısınız?

3 Boyutlu Yazıcılar Hayatımızı Değiştiriyor, Farkında Mısınız?

Gelişmiş ülkelerde evlerde de kullanılmaya başlanan 3 boyutlu yazıcılar aynı zamanda kullanmak istediğiniz ürünleri kişiselleştirmenizi de sağlıyor. Örneğin beğendiğiniz bir tasarımcının sunduğu ceketi almak istiyorsunuz. Fakat yakasında bir desenin veya isminizin yazmasını istiyorsunuz. Bunun için tasarımcı firmanın sisteme yüklediği ceket planını indirip, üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapıp kaydet tuşuna basmanız yeterli. Bundan sonra sipariş emri şirketin 3 boyutlu üretim merkezine ulaşıyor ve buradaki yazıcılar ceketinizi hazırlıyorlar. Ardından saatler içerisinde hazırlanan ceketiniz, üretim merkezinden size kavuşmak için yola çıkıyor. Bu şekilde yaşadığımız yüzyılın değişmesine sebep olacak bir üretim çeşidi oluşuyor.

Şirketler hızla dijitalleşmekte. Otomasyon sistemleri de fabrikalardaki yerlerini gün geçtikçe garantiliyor. Değişen bu üretim ekosisteminde 3 boyutlu yazıcıların da etkisini göz ardı edemeyiz. Tüm bu gelişmelerin alışık olduğumuz geleneksel üretim yapısını bozacağını ön görebiliriz. Fakat bu sizi olumsuz düşünmeye itmesin. Dünya ekonomisinin büyüyebilmesi için daha fazla üretime ihtiyacımız var. Bu üretim seviyesini arttırabilmemiz içinse teknolojiye ihtiyacımız var. Yapmamız gereken daha iyi, daha akıllı ürünler üretmek. Bu ürünleri üretirken yararlanacağımız kaynaklar arasında 3 boyutlu yazıcıların yeri ve değeri de kesinleşmiş görünüyor.

Peki 3 boyutlu yazıcılar günlük hayatımızı nasıl değiştirecek?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN:

Devamı için tıklayın

Işıl İmre

Merhaba, ben Işıl! İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Hızına zor yetiştiğimiz teknoloji ve bu şartlar altında değişen yaşamlarımız ile ilgileniyorum. Sen de bu konularda merakını gidermek istiyorsan beni Moblobi.com’daki “Işıl ile Dijital Hayat” köşemden takip edebilirsin. İyi okumalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir