2018 Yılına Damgasını Vuracak Teknolojiler! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

2018 Yılına Damgasını Vuracak Teknolojiler!


Ünlü teknoloji markası Xerox, 2018 yılına damgasını vuracak teknolojileri açıkladı. Yapay zeka, giyilebilir teknolojiler, nesnelerin interneti, sanal ve artırılmış gerçeklik, printed electronics teknolojileri, bulut teknolojileri, akıllı dokümanlar ve mobil çalışma 2018 yılına damga vuracak teknolojik yenilikler arasında yer alıyor. işte detaylar:

Yapay zeka: 2018 Aslında yapay zekanın ya da olacak. Hayatımıza daha fazla dokunacak daha fazla konuşulacak. İnsan ve makinelerin işbirliği Yapay Zeka teknolojilerini belirleyecek. İnsanların iyi olduğu alanlarda insanlar makineleri iyi olduğu alanlarda ise makineleri görüyor olacağız.

Giyilebilir teknolojiler: 2018 yılında diyebilir teknoloji ürünleri popülerliğini arttıracak özellikle sağlık alanında yenilikler bizleri bekliyor olacak.

Nesnelerin interneti: 2018 yılında birbirleri ile etkileşime geçecek nesneleri sayısı artacak. kullandığımız kahve makinesinden izlediğiniz televizyona kadar tüm nesneleri uzaktan kontrol edecek ve etkileşime geçiyor olacağız.

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik: 2018 yılında sanal ve artırılmış gerçeklik uygulamalarını, pek çok alanda kullanılan simülatörlerden, oynadığımız oyunlara kadar, hayatımızın pek çok alanında deneyimliyor olacağız.

Printed electronics teknolojileri: Basılı elektronik teknolojisi, 3D baskı ile basılan nesnelerin elektronik bir cihaza dönüşmesini sağlayacak; ayrıca hafif ve bükülebilen elektronik cihazların üretilmesini sağlıyor olacak.

Bulut teknolojileri: 2018 yılında Bulut teknolojileri üzerine kurulan yapılar daha fazla kullanılacak bu sistemi olan güven daha da artacak insanlar bilgi ve belgelerini bu ortamlarda paylaşıp, bu ortamlarda saklıyor olacaklar.

Akıllı dokümanlar: Sıradan dökümanlar üzerine basılan qr code, sanal gerçeklik uygulamaları, Barkodlarlar ile akıllanacak ve daha interaktif hale gelecek.

Mobil çalışma: Büyükşehirlerin yarattığı trafik karmaşasından iş yerlerinin stresli temposundan uzaklaşıp, işlerimize daha fazla yoğunlaştığımız ve vakit ayırdığımız bir yıl olacak. İnsanlar daha fazla mobil olarak farklı ortamlarda çalışacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı