En İyi 10 Zamanda Yolculuk Filmi

Henüz zamanda yolculuk yapmayı beceremedik. Çoğumuz istiyordur belki de... Şimdilik filmlerle yetineceğiz. İşte sizlere en iyi 10 zamanda yolculuk filmi.

Gerilimdi, bilim kurguydu, komediydi derken film kategorilerine eklenen zamanda yolculuk kategorisi oldukça ilgi çekmekte. Kâh geleceğe gidip gelmek, kah geçmişe gitmek her birimizin hali hazırda hayalleri arasında hal böyle olunca bu tür filmleri izlemekte bir hayli keyif verici oluyor. İşte sizlere en iyi 10 zamanda yolculuk filmi

1-Interstellar

Uzay, bilim kurgu, zamanda yolculuk belki birazda gerilim… Her kategoride başarıyla adından söz ettiren Interstellar Çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Cooper aslında eski bir bilim adamıdır. Eski mesleğini özleyen Cooper aldığı bir iş teklifiyle hem tüm insanlık için hem de ailesi için ciddi bir karar aşamasına gelir. Solucan deliklerinden ilham alınarak yapılan Interstellar hem müzikleriyle hem de geçişleriyle sizleri çok etkileyecek.

2-Haryy Potter Azkaban Tutsağı

Kesinlikle her duygunun yaşandığı ve tekrar tekrar kendiniz izlettirebilecek olan Harry Potter serisini bu listeye eklemeliydik. Ancak zamanda yolculuk kategorisine en çok uyan şüphesiz ki Hermione’nin zaman döndürücü kolyesi sayesinde Azkaban Tutsağı olacaktır.

3-Lucy

Klişe bir teori olan insan beyninin yalnızca %10’unun kullanılması konusundan yola çıkılarak hazırlanan bir yapım olan Lucy Scarlett Johansson ve Morgan Freeman severlerin mutlaka izlemesi gereken bir yapım

4-Fırtına Anı

Zamanda yapılan yolculuklar geçmişten geleceğe açılan kapılar ve La Casa De Papel’in Profesörünü seviyorsanız Fırtına Anı tam size göre. Karanlık filtreli filmlerin büyüsüne kapılıyor ve geçmişe gidilip gelinmesinden hoşlanıyorsanız bu gece Fırtına Anı’nı izleyin!

5-A.R.O.G.

Zamanda yolculuk yapmak illaki gerilim ve bilim kurgu gerektirecek bir iş değildir. A.R.O.G. tamda bu tanıma uygun bir zamanda yolculuk filmi G.O.R.A ile tanıdığımız Arif karakterini A.R.O.G. ile bayağı bir eskilerde görüyoruz.

6-Kelebek Etkisi

Küçükken tuttuğu günlük sayesinde zamanda yolculuğa başlayan Evan Trebor’nun biraz dram biraz bilim kurgu belki birazda gerilim dolu hikayesi sizleri içine çekecek.

7-Turist Ömer Uzay Yolunda

Her ne kadar kategorisi komedi olsa da Turist Ömer Uzay Yolunda sizlere nostaljik bir serüven yaratacak ve Yeşilçam’ın uzayla ve zamanda yolculukla harmanlandığı bir Sadri Alışık komedisi izleme deneyimi sunacak. Açıkçası uzay konusunda pekte düşündürmeyecek ama eğlendirecek bir film diyebiliriz.

8-Uzay Yolu

Daha önce kimselerin gitmediği yerlere yüreklice gitmek! Macera dolu bir yolculuk ve geçmişi doya doya izlemek istiyorsanız Uzay Yolu 60’lı yılların keyfini sizlere sürdürecek bir yapıt.

9-Terminatör Serisi

Çekildiği dönemden oldukça uzak hatta bizim şu anda bulunduğumuz zaman dilimine daha yakın bir zamanı konu alan Terminatör her bir filmi ile sizleri oldukça etkileyecek ve 1984’ün en başarılı filmlerinden olduğunu hissettirecek.

10-Geleceğe Dönüş

1985’ten 1955’e giden bir delikanlının kendi hayatına müdahale edecek davranışlar sergilemesini konu alan Geleceğe Dönüş filmi için en başarılı zamanda yolculuk filmlerinden biri diyebiliriz.

Peki sizin bu listede en çok ilginizi çeken film hangisi? Hangilerini daha önce izlediniz?

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı