Yıllık Haberleşme Giderinizi Biliyor Musunuz?

Haberleşme artık çağımızın çok önemli bir gerekliliği. Cep telefonlarımız, internetimiz hayatımızın vazgeçilmezlerinden. Cep telefonlarımıza, görüşme ve internet kullanımımıza farklı farklı harcamalar yapıyoruz. Peki yıllı haberleşme gideri miz ne kadar hiç düşünmüş müydünüz?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) yayınladığı veriler ile TELKODER yani Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği ‘nin yaptığı genel sektör değerlendirmesi sonucunda, her yıl sonunda Elektronik Haberleşmede Aile Giderleri Araştırması’nı yaparak yayınlıyor. 2018 yılı için de araştırma yapıldı ve verileri paylaşıldı. İşte bu verilerdeki dikkat çeken detaylar…

Yıllık haberleşme giderimiz 2.813 TL!

Bu araştırmada, bir sabit telefonu ve bir genişbant internet aboneliği olan ve her bireyi cep telefonu hattı sahibi olan 4 kişilik bir ailenin yıllık haberleşme giderleri açıklandı. Araştırmaya göre bu profildeki bir ailenin aylık olarak vergiler dahil ortalama 239,84 TL haberleşme gideri harcadığı belirlendi. Yıllık olarak hesaplayacak olursak, Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin haberleşme gideri yıllık 2.878 TL ve bu giderin 585 TL’sini de devlete ödenen vergiler oluşturuyor. Aynı veriyi bir önceki yıl ile kıyaslayacak olursak, bu rakam, 2017 yılında yıllık 2.813 TL olarak gerçekleşmişti.

Haberleşme giderimizdeki en yüksek pay neyin?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Burcu Aydın

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı