Alışveriş Alışkanlığı Değişince Bakın Neler Değişti! - Moblobi.com
Yaşam

Alışveriş Alışkanlığı Değişince Bakın Neler Değişti!


Dünyanın dört bir tarafından yapılan e-ticaret ve mobil cihazlardan yapılan online alışverişler arttıkça alışveriş deneyimi ve alışkanlıkları da değişti hatta bazı cadde mağazalarının kapanmasına neden oluyor.

Artan yüksek bağlantı hızları, veriyi belirli bir düzeyde analiz edebilme yetisi, kullanma becerisi ve yapay zekanın gücüyle online alışveriş deneyimleri hiç olmadığı kadar etkileyici olabiliyor ve kişileri etkileyebilecek bir güce sahip oluyor. Peki online mecralardan yapılan bu alışverişler nedeniyle yıllardan beri süregelen geleneksel olarak adlandırabileceğimiz mağazacılık gerçekten online alışveriş sebebiyle bitiyor mu?

Teknoloji devleri alışveriş deneyimlerini hem daha kolay hem de daha eğlenceli olacak sosyal bir aktivite niteliğinde olabilmesi için çabalar sarf etmektedirler. Online alışveriş mecraları fiziksel alışveriş avantajlarını bir araya getirmiş durumda.

Mastercard’ın Barcelona’da düzenlenen mobil Dünya adını verdikleri Kongresi’nde tanıttığı akıllı ayna konsepti soyunma kabininde size artırılmış bir deneyim sunuyor. Denediğiniz kıyafet size uygun mu değil mi, mağazada başka renk veya beden var mı? Bunları akıllı aynadan kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Tüm bunların daha devamı da var denediğiniz ürünü beğendiyseniz kabinin içindeki akıllı ayna sayesinde ürünün ücretini orada ödeyebiliyorsunuz.

Ünlü markaların fiziksel mağazaları yerine online mağazalarında yaptıkları neler? Türkiye’de görülmeyen ama başka ülkelerde mevut olan online alışveriş seçenekleri neler?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı