Yeni Neslin Yeni Hastalığı: WhatsAppitis!

Akıllı telefonlarımızı çok fazla hatta haddinden fazla kullandığımız zamanlarda bu durumdan kaynaklanan parmaklarımızda ve eklem yerlerinde oluşan ağrıların adı artık kayıtlara geçiyor ve WhatsAppitis olarak adlandırılacak.

Peki bu hastalık hepimizde var mı?

WhatsAppitis‘i detaylıca açıklayalım: Akıllı telefon kullanan kitlenin büyük bir çoğunluğunun bu hastalıktan muzdarip olduğunu açıkça belirtelim. Özelliklede telefonlarıyla yatıp kalkan insanları düşündüğümüz zaman bunun tahmininde hiç zorlanmıyoruz. Akıllı telefon kullanmayan kişi kalmadı diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak SMS mantığı ile yeterli ve ihtiyaç duyduğu seviyede kullanan bireyler kadarlık bir akıllı telefon kullanımı işte bu parmak ve eklem ağrılarına maruz kalmayan kesimi oluşturuyor.

Peki WhatsAppitis’in belirtileri neler ve nelere sebep oluyor? Kimler risk altında?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı