Yeni Dünyada Hayatta Kalmanıza Yardımcı Olacak 5 İpucu

Endüstri 4.0 ile yeni Dünya düzenine adapte olmak için birçok gelişime ayak uydurmak kaçınılmaz bir son olarak gündemimize doğmaktadır. Peki, siz bu yeni Dünya ve getirilerine hazır mısınız? Bu yeni düzene elbette her birimizin ve gelecek nesillerin hazır olması gerekmekte. Peki, nasıl mı? İşte size yeni dünyada hayatta kalmanız için 5 basit ipucu…

Akıllı cihazlar, sensörler, dijital kameralar, yeni nesil ev aletleri, sosyal medya ve daha birçok gelişmiş teknoloji unsuru ile karşı karşı karşıya kalıyor hatta her yeni gün bir başka yenilik ile karşılaşıyoruz. Bu yeniliklerin her birine göğüs gerebilmek için aşağıdaki tavsiyeleri mutlaka göz önünde bulundurun.

Yeni Dünyada Hayatta Kalmanıza Yardımcı Olacak 5 Basit İpucu

1. İşinizi Bulmak İçin Verilerden Yardım Alın

Kabul etmeliyiz ki Dünya her geçen gün değişiyor. Yeni Dünya var ve her geçen gün daha da yenileşecek.

Hiç düşündünüz mü? Ne zamandır gazeteden iş aramıyorsunuz? Uzun zamandır değil mi? Veriler sayesinde yeni platformlar, yeni alanlar ortaya çıkmakta. Birçok platform özgeçmişleriniz sayesinde sizlere uygun alanları, departmanları karşınıza çıkarıyor. Bu sayede kendinize uygun işi buluyorsunuz.

2. Veriler Hakkında Bilgi Sahibi Olun

Bu kadar bilgi çağında elbette yeni bir mecra olan veri bilimi, bu veriler hakkında bilgi edinmek sizlere yarar sağlayacaktır. Google Trend ve benzeri birçok araç sizlere veriler konusunda bilgi sunmakta.

3. Geleceği Düşünün!

Her gün bir tekrar gibi ve yaptığınız iş ne kadar tekrarlanırsa sizler de robotlar gibi çalışıyorsunuz. İşinizi yapay zekalı robotların da yapabileceğini düşleyin. Harika değil mi? Belki de değil…

Yaptığınız işin hangi bölümleri otomatikleştirilebilir iyice düşünün. Böyle bir durumda işinizi robotlara teslim etmek içten bile olmayacaktır. İş modeliniz ile yaratıcılığınızı harmanlamalısınız.

4. Veriler İle İş Edinin

Her şeyin veriler ile yapıldığı bir yeni Dünya, elbette verilerde iş bulmanın kolaylığını da sizlere sunacaktır.

Veriyi öğrenip, hakkında bilgi sahibi olmak yetmez aynı zamanda verilerde çalışmak sizlere yeni Dünya düzeninde büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

5. Yapay Zekalı Dostlarınıza Merhaba Deyin!

Yapay zeka, reddedilemeyecek bir biçimde ilerliyor, gelişiyor ve benimseniyor. Ne yazık ki onlardan kaçma gibi bir lükse sahip değilsiniz.

Öncelikle onları kabul etmeli ve onların getirdiği yenilikleri benimsemelisiniz. Apple’da Siri, Amazon’da Alexa, Google’da Now ve daha birçoğu artık içimizde. Onları kullanın ve kullandırtın. Yapay zeka, bazı konularda her ne kadar korku salsa da kolaylıklarını da göz ardı edemeyiz. Yeni dünyada bizlerden biri gibiler.

Unutmayın! Yeni Dünya düzeni kaçınılmaz bir gelecek. Ona boyun eğmek yerine onun getirilerinden faydalanarak hayatta kalmak sizlerin elinde.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Yeni Teknolojiler Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?” okumak için buraya tıklayın
“Yaptıkları ile Şaşırtan Dünyanın En İyi 6 Robotu!” okumak için buraya tıklayın.
“Dünyayı Değiştiren En Komik Buluşlar” okumak için buraya tıklayın.

“Yeni Dünyada Hayatta Kalmanıza Yardımcı Olacak 5 İpucu” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı