Yaşlıların Teknoloji ile İmtihanı!

Dedelerimiz ve ninelerimizin teknoloji ile deneyimleri çoğu zaman eğlenceli görüntüler ortaya çıkarır. Aslında bu komik deneyim görüntülerinin belli sebepleri var. İlki beynin fonksiyonlarının yaşın ilerlemesi nedeniyle yavaşlaması ve görece teknik bilgi isteyen teknolojik cihazlarının kullanılmasının zorlaşması… Bu madde mantıklı görünüyor. Ancak 70 yaşına gelmiş, hergün 3 bilgisayarda maillerini inceleyen, Apple Watch’u olan CEO’ları düşününce bunun yanlış bir kabul olduğunu anlıyoruz.

Sosyolojik bir bakışla ise buna sebep olarak, yaşı ilerleyen kişilerin daha hızlı bir yaşam yerine daha yavaş bir yaşama doğru geçmesi nedeniyle teknolojik cihazları daha az kullandıkları gösterilebilir. Özellikle çoluk çocuğu evlendiren, maddi olarak yapması gerekenleri çalışma hayatında gerçekleştiren yaşlı birey artık gazeteyi telefondan okumak yerine, bakkala kadar gidip, ekmek gazete alıp eve gelmeyi daha çok tercih eder hale geliyor.

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler

Onur AYDIN

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı