Yarıyıl Tatilinde Siber Tehlikelere Dikkat!

Bugün öğrenciler için 2 haftalık yarıyıl tatili başlıyor. Muhtemelen zamanlarının çoğunu internet e bağlı cihazlarla geçirmek isteyecekler. Daha önce de paylaştığımız gibi çocukların tatilde internet te geçirdiği zamanda maruz kalabileceği siber tehlikelere karşı dikkatli olmamız gerekiyor. Bu konuda sizinle daha önce de pek çok haber ve almanız gereken önlemleri paylaşmıştık. Şimdi de güvenlik yazılım şirketi Bitdefender Antivirüs’ün Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu’nun özellikle bu tatil döneminde anne ve babalara tavsiyelerini sizinle paylaşacağız.

İşte bu yarıyıl tatilinde çocukların internete bağlandığında maruz kalabileceği tehditlere karşı ebeveynlere 6 önemli tavsiye:

1- Kontrolü elden bırakmayın

Çocuklarınızın internette neler yaptığını hangi sitelere girdiğini, hangi oyunları oynadığını, hangi içeriklere göz attığını bilmekte çok büyük fayda var. Bu nedenle kontrollü olunması önemli. Ara sıra çocuğunuzun bağlandığı cihazdaki tarayıcıdan internet geçmişine göz atın. Özellikle de girdiği sitelerde yaşına uygun olmayan bir içerik olup olmadığını kontrol edin.

Yarıyıl tatilinde ebeveyn olarak almanız gereken önlemlerin diğerleri, haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Onur AYDIN

Onur AYDIN

Yeni Dünya insanlarına... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı