Yapay Zeka İnsana Karşı: Kasparov!

Herkese Selamlar! Bu yazımda insan eli tarafından geliştirilen bir yazılımın yeri geldiğinde insanı nasıl yenebildiği hakkında konuşacağız. Bu durumun tarihte en uygun örneklerinden biri kuşkusuz birçoğunuzun bildiği hatta belki de o yıllarda tanıklık ettiği Garry Kasparov’dur. Kendisi yapay zeka ile gerçekleştirmiş olduğu satranç müsabakasıyla tanınıyor.

Azerbaycan doğumlu Rus satranç oyuncusu 1996 yılına kadar her satranç ustası gibi normal insanların yarıştığı müsabakalara katılıyordu. Fakat bu yılda dünya üzerinde birçok insanı hayrete düşüren bir olay yaşandı. Dünya üzerinde ilk defa bir insan bir robota karşı satranç oynayacaktı.

Peki neler mi oldu?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Yigit Can Türk

Yigit Can Türk

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda içerik yazarıyım. Bir de küçük akvaryum balıklarım var. Ama bunun konumuzla pek bir ilgisi yok. Moblobi.com’da sizlerle "YİĞİT CAN İLE TEKNOLOJİ SOHBETLERİ" köşemde teknoloji hakkında sohbet edecek ve bu konu hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Yiğit Can'ı daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videoyu https://www.youtube.com/watch?v=xywwP6qxbLk linkinden izleyebilirsiniz. Yiğit Can'ın Moblobi.com için oluşturduğu intoyu izlemek için https://youtu.be/aEQPfRx309s linkine tıklayabilirsiniz. Yiğit Can'ı sosyal medyada da takip etmek isterseniz: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yesyigitcan/ Instagram: https://www.instagram.com/yesyigitcan/ Facebook: https://www.facebook.com/yigitcan.turk.73


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı