Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 10 Teknoloji Şirketi!

Ülkemizde birçok şirket teknoloji alanında kendini geliştiriyor. En hızlı büyüyen Türkiyenin en büyük teknoloji şirketleri, haberimizde..

Gelişen teknolojiye bireyler gibi şirketler de uyum sağlamaya çalışıyor. Bazıları hızla büyüyor, bazıları ise yerinde sayıyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de teknoloji alanında büyük gelişme gösteren birçok teknoloji firması mevcut. Bu şirketler, teknolojik olarak hızla gelişerek Türkiyenin en büyük şirketleri olma yolunda ilerliyorlar. Türkiye’de en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri, haberimizde…

Teknolojik olarak hızla gelişen Türkiyenin en büyük şirketleri:

Eski zamanlara nazaran ülkemize giren teknoloji oranı o kadar büyüdü ki; artık birçok alanda ve dünya çapında adı duyulan çoğu şirkette Türkler olarak yerimizi aldık. Bu gelişim kişisel değil şirketlerle de ilerlemeye devam etti. Deloitte tarafından son dört yılın net satış gelirlerindeki büyüme oranına göre Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri belirlendi. Yaklaşık 2006’dan beri Deloitte Teknoloji tarafından düzenlenen Fast 50 Türkiye Programı’nın 2019 sonuçlarına göre, Bulutistan son 4 yılda yüzde 9682’lik büyüme kaydeden ve listede birinci olan şirketi oldu. REM People ise yüzde 3868’lik büyüme ile ikinci olurken, Teknofix yüzde 2822’lik büyüme ile üçüncülüğü elde etti.

Tüm bu şirketlerin, dünyaya açılarak küresel başarı sağlaması için; ilk defa Facebook ortaklığında ‘Women in Tech’ ödülü de verildi. Bu kulvarda kadın çalışan sayısının fazlalığı göz önünde bulunduruldu. Bu konuda hem hızlı büyümesi hem de kadın üst düzey yönetici sayısı göz önüne alındığında Paycell ödüle layık görüldü.

turkiyenin en buyuk sirketleri teknoloji moblobi

En yüksek büyüme ve ciro başarısını gösteren şirket ödülü, Facebook tarafından ‘Cross-Border’ ödülü olarak adlandırılıyor. Bu alanda 2019 yılında Teknasyon öne geçti. 2018 mali yılı boyunca gelirleri 50 milyon euro üzerinde olan teknoloji şirketleri ve bunların son 4 yılki büyüme hızları göz önüne alındı. Bu değerlendirme sonrasında ‘Big Stars’ ödülü adı altındaki ödül, Aselsan ve Logo Yazılım‘a verildi.

Liste olarak bakacak olursak Türkiye’nin en hızlı gelişen teknoloji şirketleri şu şekilde sıralandı:

 1. Bulutistan
 2. REM People
 3. Teknofix
 4. Fbt
 5. otelz.com
 6. Pixery
 7. EMFA
 8. İyzico
 9. Enqura
 10. ISSD

Türkiye’nin son zamanlarda emekleri meyve veren teknoloji şirketleri olarak yer alan bu firmaları. Facebook’un desteklemesi de ayrı bir güç unsuru olarak görüldü. Böylece gelişirken, dünyaya ayak uydurulacak, her yerden haber alınıp, varlığımızdan haberdar edilmiş olunacak. 2020 yılına ait sonuçlar ise merakla bekleniyor.

Peki sizce Türkiyenin en büyük şirketleri hangileri? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Son 10 Yılda Ölen Teknoloji Şirketleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Amazon’un Kurucusu Jeff Bezos Kimdir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • İş Hayatında Mutlu Kalmak İsteyenlere 5 Öneri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı