Türkiye'nin Dijital Oyun ve Tasarım Kuluçkası! - Moblobi.com
Yaşam

Türkiye’nin Dijital Oyun ve Tasarım Kuluçkası!


Akıllı telefonların, bilgisayarların ve tabletlerin hayatımızın her anında yer almaya başladığı bu dönemlerde, boş zamanlarda birçok insan vakitlerini bu cihazlardaki oyunlara harcıyor. Dijital oyunların hayatımızdaki hızlı gelişimi, bunu bir girişimcilik ve teknoloji sektörü haline getirdi. Yurtdışında ve ülkemizde bazı üniversitelerde bir oyun yapmak ve tasarlamak lisans bölümü haline geldi. Ülkemizde de bu teknolojiyi yakından takip edenler için yepyeni bir kapı daha açıldı.

İzmir’in Dijital Oyun ve Tasarım Kuluçkası, Netmarble Türkiye sponsorluğunda Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Merkezinde 24 Ocak 2018’de açıldı.

En hızlı büyüyen ve kazanç sağlayan teknolojilerden olan dijital oyun alanı, Netmarble Türkiye işbirliğiyle daha kaliteli oyun geliştirmek isteyenlere hizmet etmek amacıyla Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Merkezi – DEPARK’ta kuruldu.

Netmarble EMEA CEO’su Barış Özistek’in yaptığı açıklamalarda, Türkiye’nin 2023 bilişim ihracatı hedefi olan 1 milyar dolara ulaşmak için bu sektörün büyük bir piyasa olduğunu ve bu hedefi rahatlıkla karşılayabileceğini söyledi. Ülkemiz bu sektörde global başarılara imza atmış olsa da geliştirmek için sektörün daha hızlı gelişebilmesi için daha fazla personele ihtiyacı olduğuna da deyinen Özistek, Netmarble Türkiye – Dokuz Eylül Üniversitesi arasındaki sektör-üniversite işbirliğinin bütün üniversiteler ile uygulanmasını ve çoğalmasını istediğini de belirtti.

Girişimci adaylarının hayli arttığı sıralarda ülkemiz için farklı bir girişimcilik kapısı açacak olan Dijital Oyun ve Tasarım Kuluçkası, farklı sektörleri bir arada ortak bir çalışma ortamına toplayarak, girişim adaylarının kendilerini gösterebilecekleri yeni bir alan da oluşturmuş olacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı