Çok İzlenen En İyi Orijinal Netflix Filmleri

Netflix platformunda siz de en iyileri izlemek istemez misiniz? İşte, sizler için derlediğimiz en iyi orijinal Netflix filmleri

Tüm zamanların en iyi uygulamaları arasına giren ve beğeni toplayan Netflix’te zaman geçirmeyi seviyor musunuz? O halde en iyi filmleri izlemeye ne dersiniz? Bu yazımızda, Netflix’te yer alan en iyi 10 filmi sizler için derledik.

Çok İzlenen En İyi Orijinal Netflix Filmleri

1. Roma (2018)

Film ve dizilere büyük bütçeleri boşuna ayırmayan Netflix, hiç şüphesiz bu film için de kesenin ağzını açmış. Oscar adaylığı olan filmler tabi ki gözdesi. Sessiz bir tiyatro alanı, bir bilgisayar ya da telefonunuzun ekranından izleseniz bile bu siyah-beyaz film sizi kendisine çekebiliyor.

1970’lerde geçen film farklı duygular, tarihsel kavramlar ve sınıf ayrımlarını ele alıyor. Filmdeki belirsizlik dikkat gerektirir iken yer yer gerilim de yaşatıyor.

2. İrlandalı (2019)

İrlandalı filmi, tekerlekli sandalyede oturan yaşlı bir adamın sıkıcı gibi dursa da kendini ihtişamlı tasvir edişini ele almakta.

Netflix’in 150 milyon dolarlık bütçe ile satın aldığı, iyi efektleri ile yaşlılık izlerini saklayabilen filmde İkinci Dünya Savaşı gazisi ve kamyon şoförü olan Frank Sheeran’ın (Robert De Niro) hikayesi anlatılıyor.

3. Okja (2017)

Aksiyon, seyahat günlüğü ve sert bir hicvi harmanlayan filmde, küçük bir kızın en iyi arkadaşı olan ve büyüttüğü küçük domuzu korumak için çok uluslu bir şirketi riske atarak verdiği mücadele anlatılmakta.

4. Evlilik Hikayesi (2019)

Evliliklerinde sona gelen bir çiftin, New York’tan Los Angeles’a uzanan hikayesini ele alıyor.

Çift boşanma kararı alıyor ve bu sürecin çabuk bitmesi tahmin edilirken yaşanan olaylar filmde izleyiciyle buluşuyor.

5. Yüksek Uçan Kuş (2019)

Bir spor menajerinin bünyesinde bulunan oyuncusunun popüler kulüplerde harcanmasını istememesi ele alınıyor. Filmde daha güçlü ve iyi bir kariyer için yaptıkları planı anlatıyor.

6. Atlantik (2019)

Atlantik, daha düzenli ve güzel bir hayat için ülkesinden ayrılan işçi bir adam ve sevgilisinin hikayesini konu ediniyor.

Bir kulede çalışan inşaat işçisi adam ve arkadaşları haklarını alamadıklarını düşünerek daha iyi bir yere göç etmek isterler. Bu süreçte adamın sevgilisi başkası ile evlendirilmeye çalışılır. Film, oldukça sürükleyici bir anlatıma sahip.

7. Meyerowitz Hikayeleri (2017)

Sanatsal çalışmalar yapan bir babanın çalışmalarını sergilerken dağılmış ailesi bir araya gelir. Filmde bir araya gelen üç kardeşin, kin ve rekabet dolu miras çekişmesi işlenmekte.

8. Savaştan Sonra (2017)

Savaşın en acımasız halini gören iki adamın, kasabaya döndükten sonra orada da ırkçılık ile olan mücadelesini anlatan film.

9. Sürprizler (2017)

Soygun yapmak için farklı yerlerden seçilen genç bir kız ve genç bir erkeğin yolda geçen macera ve hayatları ele alınmakta.

10. The Ballad Of Buster Scruggs (2018)

Joel ve Ethan Coen kardeşlerin kendine has anlatımıyla 6 bölümden oluşan bir Western antoloji filmidir.

Filmde vahşi batı ana konu olmak üzere her bölümde burada geçen farklı hikayelere yer verilmiş.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Keyifle Vakit Geçirebileceğiniz 10 Netflix Filmi!” okumak için buraya tıklayın.
“En Çok İzlenen Netflix Filmleri!” okumak için buraya tıklayın
“Netflix’de Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Film!” okumak için buraya tıklayın.

“Tüm Zamanların En İyi Orijinal Netflix Filmleri!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı