Tüm Zamanların En Korkunç 10 Filmi!

Farklı türlerde film izlemeyi sevenler için keyifli vakit geçirecekleri korku filmleri hangileri? 10 farklı dünyanın en korkutucu filmi, haberimizde...

Film izlemek özellikle evde geçirilen zamanı keyifli hale getiriyor. Yaşadığımız dünyada istediğimiz türde filmleri izlemek daha kolay hale geldi. Farklı platformlar aracılığıyla her türde filme kolaylıkla ulaşılabiliyor. Bunlar arasında belki de en sevilenlerden biri de korku filmleri. Peki keyifle zaman geçirebileceğiniz tüm zamanların en korkunç filmleri hangileri? En korkutucu sahnelerinde neler oluyor? 10 farklı dünyanın en korkutucu filmi, haberimizde…

10 farklı dünyanın en korkutucu filmi:

1- The Silence Of The Lambs (1991)

Konu: Psikolojik bir gerilim korku filmi olan Kuzuların Sessizliği, Hopkins Hannibal Lecter ve kadın derisi koleksiyoncusu Buffalo Bill arasında geçiyor. Clarice Starling bir FBI ajanı. Bir kadını, kurbanlarının derisini yüzen bir sapık katilin elinden kurtarmaya çalışıyor. Kuzuların Sessizliği serisi Jonathan Demme’yi 90’ların en büyük korku şenlikleri arasında göstermeye yetecek kadar seri katil hikayesine sahip.

Filmin en korkunç sahnesi: Kafesinde akşam yemeği servis edilirken kelepçesinden kaçan Lecter, doğrudan kameraya doğru sıçrıyor ve bir muhafızın yüzünü çiğnemeye başlıyor.

2- Don’t Look Now (1973)

Konu: Don’t Look Now, 70’lerin en ürkütücü gizli dehşetlerinden biri olarak hatırlanıyor. Hikaye eski Venedik çevresinde başıboş dolaşan bir seri katil ve yas tutan bir çift olan Julie Christie ve Donald Sutherland arasında geçiyor. İnsan davranışı ve ölüm içgüdüsü temalarını başarıyla işleyen korku filmi işleyiş tarzı ve teması ile kült bir yapım haline geliyor.

Filmin en korkunç sahnesi: Sutherland, geceleri kırmızı paltolu küçük bir figürü Venedik’te kovalıyor ve onun ölü kızı olduğuna ikna oluyor. Ancak ya öyle değilse?

3- The Babadook (2014)

Konu Evden taşınma vakti! Çocuğunuzun sevimli yeni evinizde bir şeyle konuşmaya başladığını düşünün. Amelia, bir gün oğlunun kitapları arasında Mister Babadook adlı esrarengiz bir masal kitabı buluyor ve hikaye başlıyor.

Filmin en korkunç sahnesi: Babadook, dul Amelia’nın çarşaflarının altında adını haykırıyor.

4- It Follows (2014)

Konu: Etkiyeci bir senaryoya sahip olmamasına rağmen sahne efektleriyle korkutucu olmayı başarabilen yapım The Ring, The Thing ve Halloween‘i birleştiren basit ama tamamen etkili bir öncül. Başrollerinde Linda Boston, Heather Fairbanks ve Aldante Foster bulunan  David Robert Mitchell yapımı film, gerçek korku filmi severler için muazzam!

Filmin en korkunç sahnesi: Canavar beklenmedik bir şekilde Jay’in yatak odası kapısında gözleri olmayan bir dev olarak ortaya çıkıyor.

dünyanin en korkutucu filmi moblobi

5- The Thing (1982)

Konu: John Carpenter, Cadılar Bayramı ile her Amerikalı gencini yataklarında güvensiz hissettirmesinden dört yıl sonra, Antarktika araştırma bilimcileri için de aynısını yapıyor. Arkadaşlarınızdan herhangi birinin katil bir uzaylı olabileceğini düşünebiliyor musunuz?

Filmin en korkunç sahnesi: Birini defibrilasyona uğratmaya çalıştığınız ve göğsünün kocaman dişleri çıkardığı ve kollarınızı ısırdığı o sinir bozucu an.

6- The Blair Witch Project (1999)

Konu: Ormanda bir koşucuyu izlemenin veya kötü aydınlatılmış çekimleri izlemenin şimdiye kadar yapılmış dünyanın en korkunç filmi olacağını kim bilebilirdi?

Filmin en korkunç sahnesi: Duvardaki tüm o el izleri.

7- The Shining (1980)

Konu: Cinnet adlı bu efsane filmde, tüyler ürpertici koridor ikizlerinden banyodaki çürümüş kadına ve bir yatak odası kapısındaki “REDRUM” karalamasına kadar, Kubrick’in huzursuzluğa karşı zarif dokunuşları izleyiciyi son derece etkiliyor. Filmde, Jack Torrance bir yazardır. Ailesi ile birlikte kış sezonunda kapalı olan Overlook adlı otele taşınır. Bu otelde ise başlarına metafiziksel bazı olaylar gelmeye başlar.

Filmin en korkunç sahnesi: “Heeeeere’den JOHNNY!”

8- The Omen (1976)

Konu: Bu yapımda dünyanın en korkutucu filmi içerisinde olması gereken tüm ayrıntılar mevcut! 70’lerin dehşetinin keskin, nihilist tonu. Şeytani mezhepler, karanlık güçler, İncil kehanetleri, tehditkar koro müzikleri,  kendini feda eden dadılar, mızraklı rahipler

Filmin en korkunç sahnesi: Bugünün özel efektleri standardına göre oldukça sert olabilir, ancak fotoğrafçı Keith Jennings’in başını kesmesi o kadar ustaca alay ediliyor ve tabelalarla gösteriliyor ki, korku tarihinin en unutulmaz ölümlerinden biri olmaya devam ediyor.

9- Saw (2004)

Konu: Korku filmi, çok fazla Facebook kedi videosu paylaşmanın cezası olarak, insanları inanılmaz derecede ayrıntılı tuzaklardan kendilerini dilimleyerek kurtulmaya zorluyor. Ölümcül ‘oyun‘ sona ermeden önce, harap bir banyoda bacaklarından zincirlenmiş iki adam aralarındaki bağlantıyı çözmek için yarışırken, bu çarpık bulmaca izleyiciyi heyecanlandırıyor.

Filmin en korkunç sahnesi: Amanda, ters ayı tuzağının kilidini açmak için felçli bir adamın midesini kesiyor.

10- A Nightmare On Elm Street (1984)

Konu: Sizi gerçekten öldüren basit kabuslar fikri, uyku ve ölüm arasındaki psikolojik bağlantı. Korku sinemasının en uğursuz antikahramanı olabilecek nitelikte olan Freddy Krueger kabusunuz olmaya devam ediyor!

Filmin en korkunç sahnesi: Görünmez olan Freddy, ilk kurbanı Tina’yı yatak odasının tavanına döndürdüğünde, iç organları her yere uçuyor.

Peki sizce dünyanın en korkutucu filmi hangisi? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • En Korkunç 10 Netflix Korku Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix’te İzlenebilecek En İyi 10 Animasyon Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Gelmiş Geçmiş En Çok İzlenen 10 Türk Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlayda Tokuçcu

İlayda Tokuçcu

Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum. Teknolojinin hızına yetişmek ve güncel kalmak için Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı