Tesla’da Neler Oluyor: Özelleştirme Kararıyla İlgili Her Şey!

Her Şey Nasıl Başladı?

7 Ağustos günü Elon Musk, kişisel Twitter hesabından Tesla‘nın tüm hisselerini satın alıp şirketi tekrar özelleştirmek niyetinde olduğunu, finansmanı da garantilediğini açıkladı.

Bu açıklama, şirket içinde ve borsada büyük karışıklığa sebep oldu. Çünkü bu düşünceden henüz yönetim kurulunun bile haberi yoktu. Ancak Elon Musk her şeyi planlamış gibi konuşuyordu.

Peki Elon Musk bunu neden istiyor olabilir?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

Musk Bunu Neden İstiyor?

Tesla‘nın internet sitesine konulan açıklamaya göre Tesla‘nın hisse fiyatlarındaki dalgalanmalar şirket üstünde büyük baskıya sebep oluyor. Haliyle şirket içinde alınan kararların da uzun dönem hedeflerden çok fiyat dalgalanmalarını engellemeye yönelik alındığını düşünüyor. Durum bu olunca hisseleri kendi elinde tekrar toplayıp tek kafadan ses çıkmasını sağlarsa daha hızlı yol kat edileceğini düşünüyor.

Tesla‘nın internet blog’undan niyetinin tek adam olmak olmadığını da açıkladı. Zaten hisselerden en büyük pastayı (%20) elinde bulunduruyor. Sadece özelleştirmenin hisseleri shortlayan ve şirket değerini düşüren kişilere karşı bir önlem olacağına inanıyor.

Peki bu durumda hissedarlara ne olacak?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN:

1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Ceren Kutukcuoglu

Ceren Kutukcuoglu

Tiyatro sever,fotoğraf çeker, gezip görmeye pek meraklı aç bir mühendis... Dijital dünyanın yeniliklerini birlikte takip etmek için Moblobi.com'daki köşesinde sizi bekler. https://moblobi.com/author/ceren-kutukcuoglu/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı