Telefonla Yatan Radyasyon ’la Kalkar

Yaşadığımız bu dünyada cep telefonlarının gündelik hayattaki yeri git gide artıyor. Telefonlarımızı neredeyse 7/24 elimizden düşürmüyoruz. Nereye gidersek gidelim yanımızda taşıyor olmadığı zamanlarda büyük bir eksiklik hissine kapılıyoruz. Gün içinde elimizden düşürmüyoruz o yetmezmiş gibi birde gece uyumadan önce yastığımızın altına koyuyoruz. Çok masummuş gibi görünen bu davranış aslında göründüğü kadar zararsız değil. Eğer cep telefonunu yatağının yanına veya başucuna koyarak uyuyan milyonlarca kişiden biriyseniz, bu sağlığınıza şu anda fark edemeyeceğiniz zararlar veriyor demektir.

Cep telefonunuz sağlığınızla oynuyor!

Kullandığımız bu akıllı telefonlar oldukça zararlıdır. Ve günün her saati radyasyon yayarlar. Ama uyuduğumuz saatlerde cep telefonlarımızı yanımızda barındırmak radyasyon un yanında kabuslara, geceleri sık sık uyanmak gibi sağlığınızı etkileyebilecek sorunlara yol açar.

Cep telefonunuz alarm saatine sahip olsa da geceleri kapatmanızda yarar var. Eğer kapatmazsak bu da cep telefonunun sürekli olarak size elektromanyetik dalgalar yaydığı anlamına gelir, kullanılmadığı zaman bile. Diğer önemli bir nokta ise birçok kişinin hatta sizinde yaptığınız gibi uyurken cep telefonlarınızı şarj ettiğiniz sırada yastığınızın altına koymamanız gerektiğidir. Cihazın içindeki fazla ısınma durumunda bu sıcaklığın yüzü yaktığı durumlar bile yaşanmıştır. Çünkü birçok yastık hemen alev alan malzemelerden üretilir. Bir diğer risk oranı ise kişide sürekli olarak panik ve rahatsızlık duygusunu tetiklemesidir.

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı