Teknolojinin Kara Aynası: Black Mirror!

Hayatın kendisi bir akıllı telefon uygulamasına dönüşürse ne olur? Anılarınızı geri dönüp dönüp izleyebilseniz hatta başkaları ile birlikte? Ya da sosyal medyadaki puanlarınız gerçek hayattaki varlığınızı etkileyebilse? Eğer siz de sosyal medya bağımlısı ve teknoloji tutkunuysanız şimdilik 4 sezondan oluşan Black Mirror isimli dizi sayesinde bu bağımlılığınızın farkına vararak, nelere yol açacağını görüp; bundan kurtulabilirsiniz. 2011 yılında yayın hayatına başlayan dizi kendisine belirli bir hedef kitle oluşturdu. Distopik kurgu sevenlerin bir numaralı dizisi haline geldi.

Black Mirror, her bölümün de senaryosunun farklı kalemlerden çıktığı ve yönetmen koltuğunda farklı insanların oturduğu distopik bir kurgu. Distopya denilince aklınıza uzak gelecek ya da bugünkü dünyadan tamamen bağımsız farklılıklar gelmesin. Black Mirror, belki de beş sene sonra görmemizin çok muhtemel olduğu şeyleri anlatıyor.

Sosyal medya bağımlıları, teknoloji tutkunları dikkat! Bu dizide sizi çok yakından ilgilendiren ve ürpertecek neler var?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı