Samsung, Cihazların Güvenliğini Tekrardan İnceliyor! - Moblobi.com
Yaşam

Samsung, Cihazların Güvenliğini Tekrardan İnceliyor!


Samsung, WikiLeaks raporunun ardından cihazların güvenliğini tekrardan inceliyor

WikiLeaks’in, ABD CIA’eiçin öne sürdüğü raporlarda cihazları tehlikede olan teknoloji şirketleri arasında Samsung’un da olduğunu iddia eden rapor, Güney Koreli grubun itibarına darbe vurabilir.

Şirketce yapılan bir açıklamada, “tüketicilerin gizliliğini ve cihazlarımızı korumak öncelikli bir önceliktir” denildi ve konu incelenmeye başlandı.

WikiLeaks, CIA’nin yaygın olarak kullanılan elektronik cihazlara girmek için kullanılabilen bir malware cephaneliği olduğunu açıklayan belgeleri yayınladı. Bunlara Apple’ıniPhone’u, Google’ın Android yazılımını çalıştıran cihazlar ve Samsung tarafından üretilen akıllı TV’ler dahil.

Samsung Electronics’in başkan yardımcısı ve tartışmasız Güney Kore’nin en güçlü adamı olan Bay Lee, geçtiğimiz ay Doğu Asya ülkelerindeki yolsuzluk skandalıyla bağlantılı olarak tutuklanmıştı.

Perşembe günü başlayacak olan “yüzyılın yargılanması” olarak adlandırılan davalarda rüşvet, zimmete para geçirme ve yalancı olma suçlamalarıyla karşı karşıya bulunuyor. Seul’deki küçük bir hücrede hapsedilmesi, dünyanın en büyük teknoloji gruplarından birinin çok önemli bir aşamada dümensiz kalmasına neden oluyor.

Ayrıca, şirketin üç ayda bir yapılan soruşturmanın sonuçlarını sunarak, GalaxyNote 7’nin 50 milyar dolarlık davasına karşı bir çizgi çekmeye çalışmasının ardından bir aydan daha kısa bir süre geçti. Akıllı telefonun geri çağrılması şirket için utanç verici oldu ve yaklaşmakta olan S8 cihazının piyasaya sürülmesini erteledi.

Bununla birlikte, IBK Securities’in analisti Lee Seung-woo, WikiLeaks raporunun etkisini önemsemedi. “İddialar, Samsung’un hataları yerine, akıllı cihazları kullanmanın temel risklerinin altını çiziyor. Özellikle Apple ve Google gibi diğer küresel şirketlerden de söz edildiği gibi, insanların Samsung TV’lerini satın almayı bırakacağını sanmıyorum “dedi.

Ocak ayında Samsung, 2016 yılının son çeyreği için üç yıl içinde en iyi üç aylık kârını bildirdi. Tahminlere göre, bu yılın birinci çeyrek işletme karının, yüzde 30 artması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı