Şu Ana Kadar En Çok Beğenilmiş 20 Yabancı Dizi

Son zamanlarda yabancı dizileri duyulan ilgi artmış görünüyor. Yeni nesil artık Türk dizilerine zaman zaman alternatif arayabiliyor. Türk dizilerinin çoğu süre olarak hem çok uzun hem de konusu artık tatmin etmeyebiliyor. Bu durumda yabancı dizi olarak farklı alternatifler aranıyor. Biz de sizler için bugüne kadar en çok beğenilen dizi listesi hazırladık. Peki bu beğenilen yabancı diziler hangileri?

Türkiye’de En Çok Beğenilen Yabancı Diziler

Sizin için en çok beğeniş yabancı dizileri derledik. İyi seyirler.

1- Game Of Thrones

IMDb: 9.3

En çok izlenen diziler listesinde ilk sırayı Game Of Thrones alıyor. Game Of Thrones, ünlü yazar, George R.R. Martin’in aynı adlı roman serisinden uyarlandı. Dokuz asil ailenin Westeros toprakları için nasıl savaştığını anlatıyor. Dizi 8 sezon sürdü. Başrolünde, Peter Dinklage, Lena Headey, Emillia Clarke, Kit Harrington, Sophie Turner, Maisie Williams, Nikolaj Coster-Waldau gibi ünlü oyuncular bulunuyor.

2- Breaking Bad

IMDb: 9,4

Yabancı dizi tavsiyelerimizde sırada Breaking Bad var. Breaking Bad, bir kimya öğretmeninin kansere yakalandıktan sonra uyuşturucu işine girdiğini ve orada verdiği mücadeleyi anlatıyor. Bu dizi 2008 yılında yayın hayatında girdi, 2013’de ise final yaptı. Bryan Cranston, Anna Gunn ve Aaron Paul gibi ünlü oyuncular oynadı.

3- Sherlock

IMDb: 9,1

Sherlock ve arkadaşı Dr. Watson’un gizemli cinayetleri çözmeye çalışan iki dedektiftir. Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratıldı ve 2013 yılında yayına girdi. Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs gibi ünlü oyuncular oynadı.

4- Şahsiyet

IMDb: 9,0

Şahsiyet, Alheimer teşhisi konulan bir adamın suçları cezalandırdığını anlatan bir dizidir. 2018 yılında yayına girdi ve 1 sezon sürdü. Haluk Bilginer, Cansu Dere ve Metin Akdülger gibi ünlü oyuncular oynadı.

5- Friends

IMDb: 8,8

Friends, Manhattan’da yaşayan 6 yakın arkadaşın başından geçen komik, romantik anlarını anlatan herkes tarafından sevilmiş bir dizi. 1994-2004 yılları arasında oynandı. Başrolünde Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow gibi oyuncular yer alıyor.

6- Seinfeld

IMDb: 8,8

Seinfeld, New Yorkta yaşayan bir stand-up komedyeni olan Jerry Seinfeld ile komşusu ile olan absürt dolu arkadaşlığını anlatıyor. Dizi 9 sezon sürdü. Komedi türünde olan bu dizide, Jerry Seinfeld, Julia Louis-Dreyfus, Michael Richards gibi oyuncular oynadı.

7- Narcos

IMDb: 8,8

Narcos, Kolombiyanın Ünlü uyuşturucu karteli olan Pablo Escobar’ın hikayesinin anlatan Netflix dizisidir. Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook gibi ünlü oyuncular dizinin başrolüydü.

8- Peaky Blinders

IMDb: 8,8

Peaky Blinders, İngiltere’nin Birmingham şehrinde yaşayan bahis oynatan Shelby ailesinin hikeyesini anlatıyor. Bu dizi halen devam ediyor. Beğenilmiş diziler arasında yer almış durumda.

Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

9- Rome

IMDb: 8,7

Rome dizisinde, Roma İmparatorluğunun son zamanlarında roma halkına yaptıklarını anlatan bir dizidir. Dizi 2 sezon sürdü. Dizide Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker gibi oyuncular oynadı.

10- Dexter

IMDb: 8,7

Dexter, gündüzleri adli tıpta çalışan bir polis görevlisi, gece vakti seri katildir. Suç işlemiş ve işlediği suçtan kurumuş insanları cezalandırıyor. Dexter 8 sezon boyunca izleyiciler tarafından takip edildi. Dizide Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas gibi ünlü oyuncular oynadı.

11- The Newsroom

IMDb: 8,6

The Newsroom, televizyonculuk ve habercilik alanında en başarılı dizi olarak gösteriliyor. Tarafsız, saf gerçek olan olayları anlatan idealist bir tutum sergileyen bir yayın anlayışına sahip olduğunu anlatıyor.

12- Spartacus

IMDb: 8,5

Spartacus, Roma’ya karşı yapılan bir köle ayaklanmasından anlatan dizidir. Andy Whitfield kanser teşhisi konulduktan sonra diziden çıktı ve yerine oyuncu Liam McIntyre girdi.

13- Fringe

IMDb: 8,4

Fringe, Bilimkurgu, drama ve gerilimin bir arada olduğu bir dizi. Özel bir ajan, bir bilim adamı ve bilim adamının oğlunun başrollerinde bu dizide birbiriyle bağlantılı birçok olayın gizemin ortaya çıkarıyor.

14- Prison Break

IMDb: 8,4

Prison Break, İki kardeşten birinin hapse girmesini, diğer kardeşin onu kurtarmak için verdiği mücadeleyi, kavgayı ve savaşı anlatıyor. Dizi 2005 yılında başladı 2017 yılında bitti. Aslında 2009 yılında biten dizi 2017’de hayranlarının ısrarıyla kaldığı yerden devam etti. Wentworth Miller, Dominic Purcell ve Sarah Wayne Calles gibi ünlü oyuncular başrolde yerini aldı.

15- Lost

IMDb: 8,4

Lost dizisi, Bir yolcu uçağının düşmesiyle başlıyor, bilinmez, sırlarla dolu bir adada devam ediyor.

Dizi 6 sezon sürdü. Evangeline Lily, Josh Holloway ve Matthew Fox gibi ünlü oyuncular yer aldı.

16- Ray Donovan

IMDb: 8,3

Ray Donovan, Los Angeles’ta yaşayan zengin ve ünlülerinin sorunlarını çözen, herhangi bir problem olduğunda aranan bir danışmanın başından geçenleri anlatıyor. Live Schreiber, Joh Voight ve Kerris Dorsey gibi ünlü oyuncular yer aldı.

17- The Good Doctor

IMDb: 8,2

The Good Doctor, otizmli bir doktorun başından geçen olayları anlatılıyor. 2013 yılında aynı isme sahip Kore dizinden esinlenen The Good Doctor, ülkemizde de 2019 yılında Mucize Doktor ismiyle yayınlandı.

18- Unorthodox

IMDb: 8,3

Unorthodox, Brooklynli Hasidik Yahudi bir kadının başından geçen dramatik olayları anlatan 4 bölüm süren bir Netflix dizidir.

19- OZ

IMDb: 8,7

OZ, ağır suçluların kaldığı hapishanedeki mahkumların hayatını konu alıyor. Hapishane dizilerinin en iyisi olarak kabul ediliyor. Dizi 6 sezon sürdü.

20- Freaks and Geeks

IMDb: 8,8

Freaks and Geeks, Michigan lisesindeki bir grup matematik öğrencisini anlatıyor. Bu dizide, Linda Cardellini, John Francis Daley, James Franco gibi ünlü oyuncular oynadı. Yabancı dizi listemiz böylece son buldu.

Yukarıda Türkiye’de en çok izlenen yabancı dizi listesi sunduk.

Bu Yazılarde Size Faydalı Olabilir!

  • Gelmiş Geçmiş En İyi Bilim Kurgu Dizi ve Film Önerileri” okumak için buraya tıklayın.
  • Yalnızlığınıza İlaç Olabilecek 10 Yalnızlık Filmi!” okumak için buraya tıklayın.
  • Çocukların İzleyebileceği 8 Netflix Çocuk Dizisi!” okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Emre Ünaldı

Emre Ünaldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Reklamcılık bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. E-ticaret, sosyal medya ile yakından ilgileniyorum. Sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı