Startup Turkey Challenge 2018’i Kimler Kazandı?

Bu yıl 10.’su düzenlenen Startup Turkey geçtiğimiz gün İTÜ Arı Teknokent Ana Sponsorluğunda İstanbul’da gerçekleşti. Hem Türkiye hem de dünyadaki startup ekosisteminin merakla takip ettiği Startup Turkey yine farklı ülkelerden çok sayıda katılımcıyı ağırladı. Hem Türkiye’deki startupların dünyaya tanıtılmasında hem de dünyadaki startuplardan bazılarının ülkemizde tanınmasına da yine öncülük etti.

Katılımcı ve konuşmacılarını keyifli bir şekilde ağırlayan etkinlik; dünya genelinde 500 katılımcı, 100’den fazla girişimci ve 150’den fazla yatırımcıyı biraraya getirdi. Girişimcilik ekosisteminin öncülerinden olan ETohum’un düzenlediği etkinlikte jüri önünde finale kalan 9 girişim sunum yaptı ve jürinin sorularını yanıtladı. Startup Turkey Challenge 2018’de finalde yer alan Endonezya, Estonya, Hindistan, Ürdün, Tanzanya, Sri Lanka, Amerika ve Mısır’lı girişimlerden en iyi üçü jüri tarafından belirlendi. Ürdün’lü girişim Smart Data Jogger; Tanzanya’lı girişim Somaapp ve Amerika’lı girişim Vivoo en iyi girişimler olarak belirlendi.

Birinci olan girişim Smart Data Jogger, soğuk zincir için çözüm oluşturan bir IoT girişimi. İkinci olan girişim Somaapp, bir burs eşleştirme uygulaması. Üçüncü olan girişim Vivoo, kişiselleştirilmiş sağlık parametreleri ve tavsiyelerinin yer aldığı bir uygulama.

Girişimcilik ekosisteminin önemli isimlerinden olan ve ETohum kurucusu Burak Büyükdemir bu yıl 10.’sunu düzenledikleri etkinlikte görüşlerini de paylaştı ve Türkiye’yi bir girişimcilik merkezi yapmak için adımlar attıklarının da özellikle altını çizdi.

Moblobi.com olarak biz de ülkemizin özellikle de İstanbul’un konumu ve oluşturmaya başladığı girişimcilik ekosistemi ile önemli bir girişimcilik merkezi olabileceğine inanıyoruz ve bu anlamda Burak Büyükdemir‘in de öncülük ettiği Türkiye’yi bir girişimcilik merkezi yapmaya yönelik yapılan tüm aktiviteleri merakla ve heyecanla izliyoruz.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı