Silikon Vadisi’nin Unicorn’ları Ölüyor Mu?

Cnet’in haberine göre GGV Capital’in yönetici ortağı olan girişim kapitalisti Jenny Lee, Wall Street Journal’ın teknoloji konferansında silikon vadisinde birçok unicorn’un 2017 yılında hayatta kalmayacağını ve az sayıda yeni şirketin 1 milyar dolar değerinde olabildiğini belirtti.

Y Combinator’un başkanı Sam Altman ve girişim sermayesinin fonu olan Bölüm 32’yi yöneten Bill Maris’de bu görüşü doğrular nitelikte olna bir bilgiyi aynı konferansta paylaştı ve dikkatleri bu konuya çekti. Çoğu şirketin değerlemelerinden daha düşük değerli olduğunu belirtirken, yeni unicornların artık daha yavaş ortaya çıktığını belirttiler. 2015’te VC’ın hızlı geliştiğini ve yalnızca o yılın üçüncü çeyreğinde 25 şirketin 1 milyar dolar değerleme yaptı. Bundan bir yıl sonra ise, Ekim 2016’da, VC finansmanı iki yılın en düşük seviyesine geriledi.  

2015 yılında parlak dönemini yaşarken 2016 yılında düşüşe geçen unicorn sayısı 2017 yılında nasıl olacak hepbirlikte gözlemleyeceğiz. Bunun dışında yüksek değerlenen unicornların gerçek değerlemeleri ise zaman içinde piyasanın ve tüketicilerin biçtikleri değer ile gerçek değerlerine ulaşıp, pekçoğunun yok olabileceği de bilinen gerçekler arasında…

 

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı