Silikon Vadisi’nin Kapısı Aralanıyor!

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte girişim dünyası da ülkemizde hızla genişliyor. Pek çok yeni teknoloji girişimi farklı alanlarda olgunlaşıyor ve girişimlerini sadece yurtiçindeki pazarda değil; yurtdışındaki pazar da sunmak ve büyütmek istiyorlar. Bu noktada özellikle girişimlerini globale açmak isteyenlere Growth Circuit Hızlandırma Programı önemli avantajlar sağlıyor. İşte detaylar…

Growth Circuit, ODTÜ ve ODTÜ Teknokent tarafından kurulmuş bir iş hızlandırma merkezi. Uluslararası başarılı şirketler yaratarak; bu şirketlerin iş geliştirme ve yatırım süreçlerini hızlandırmayı ve teknoloji ihracatını geliştirmeyi amaçlıyor. Girişimlerini özellikle globale taşımak isteyen girişimcileri destekliyor.

Growth Circuit ’in girişimciliğin kalbi olan San Francisco’da kurulmuş olan bir hızlandırma merkezi de bulunuyor. Program; Türkiye’de bulunan startupların Silikon Vadisi’ne gitmesinin kapısını açıyor. Hızlandırma programına katılan erken aşamadaki girişimlere 200.000 TL’ye kadar ön tohum yatırımı sağlayarak, bu girişimleri Silikon Vadisi‘ne açıyor. Daha ileri aşamalardaki teknoloji şirketlerine de 1.500.000 TL’ye kadar yatırım sağlıyor.

Growth Circuit, geçtiğimiz iki yılda erken aşamada olan girişimcilere en çok yatırım yapan program olma özelliğini taşıyor. Ayrıca yine bu girişimcieri en çok yurtdışına gönderen program olma ünvanını da taşıyor. Bugüne kadar 145 tane Türk girişimini Babson Global ve UC Berkeley‘den gelen global mentorlarıyla da desteklemiş. Growth Circuit, Hızlandırma programı’na katılmış olan 20 tane girişimine ise toplamda 2.000.000 TL yatırım yapmış. Ayrıca bu girişimleri ABC Global ve Draper University ile ortak gerçekleştirdiği bazı hızlandırma programları ile de destekleyerek, globale hazırladı.

Growth Circuit‘in en önemli özelliklerinden biri uluslararası mentorları. Programa katılan girişimler bu mentorlar eşliğinde aslında global bir hızlandırma programına dahil olmuş oluyorlar. Bu özellik başka hiçbir programda bulunmadığı için Growth Circuit ‘i diğer programlardan ayrıştırıyor. Ayrıca UC Berkeley IAG Sertifikası elde etme şansı sunması da onu diğer programlardan farklılaştırıyor.

Peki kimler başvurabilir ve nasıl başvurabilirler? Haberin devamında

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı