Sigortacılıkta Dijital Dönüşüm Ne Kadar Önemli? - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com
Yaşam

Sigortacılıkta Dijital Dönüşüm Ne Kadar Önemli?


Sigorta sektörü bilindiği üzere daima insanı koruma amacı güden ve insan hayatına fayda sağlayan bir yapıdadır. Özellikle insanlar ile bu denli yakın temas halinde olan bir sektörün dijital dönüşüm ile iç içe olması kaçınılmaz bir gerçek.

Sigorta sektöründe dijital dönüşüm…

Her geçen gün gelişen teknoloji, müşteri ihtiyaçları, iş modellerinde olan gelişmeler dijital dönüşüm kavramını sigorta sektöründe önemli bir yere taşıyor. Aslına bakarsanız bunun sebebi yalnızca sağladığı yüksek kar değil. Teknoloji ile paralel hızda ilerleyen rekabet, fiyatların şeffaflaşması, müşterinin alım gücü ve online itibarın değer kazanması sigorta sektörünün dijital teknolojilerle yaşanan hızlı dönüşüme ayak uydurmak ve dijital dönüşüm sürecini aktif olarak yaşamasını getiriyor.

Sigorta sektörü de tüm bunlara paralel olarak dijital dönüşüm sürecini aktif olarak yaşayan/yaşaması gereken bir sektör. Bunun sebebi başta da söylediğimiz gibi müşteri ile doğrudan iletişim gerektiren bir sektör olmasıdır.

Tam da bu noktada sektör içerisindeki örneklere değinmek gerekirse; sigortacılığın yerli ve milli temsilcilerinden olan Doğa Sigorta, dijital dönüşüme hızla geçişiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir marka. Bunu geliştirdiği mobil uygulamasıyla, güncel konulara esprili yaklaşımıyla, Kristal Elma gibi yarışmalara sponsor olmasıyla ve son olarak da dijital dönüşümün bel kemiklerinden olan kurumsal bloğunu hayata geçirerek göstermiştir.

Gündemi, trendleri, insan için fayda sağlayabilecek gelişmeleri ön planda tutan Doğa Sigorta bundan sonra da yapacak olduğu yeniliklerle adından söz ettirmeye devam edecek gibi duruyor. Bu bağlamda Doğa Sigorta Kurumsal İletişim Müdürü Seda Güler’in söyledikleri dijital dönüşümün önemi ile ilgili ders niteliğinde oluyor.

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de teknolojive dijital dönüşümün hızla büyümesini günbegün takip ediyoruz. Özellikle sigortacılık sektörü hayatın tam içinden ve insanlara en çok dokunan işlerden olduğu için Doğa Sigorta Ailesi olarak bizlerde dijital dönüşümü erken benimseyenlerden olmak için çok çaba sarf ediyoruz. Geçtiğimiz yıl içerisinde kurumsal blog, sosyal medya yönetimi, dijital performans kampanyaları ve mobil uygulamalarımıza çok fazla önem verdik. Önem vermeye de devam edeceğiz. Bence dijital dönüşümü önemsemeyen ve ikinci plana bırakan her firma orta ve uzun vadede büyük kayıp yaşayacaktır.”

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz, yorum kısmından paylaşın…


Clicksus’ın köşesini Moblobi.com’da takipte kalın 

Clicksus’ın tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Moblobi.com yazarlarından Meryem Ay’ı sosyal medyada takip etmek isterseniz:
Twitter: clicksuscom
Instagram: clicksus
Facebook: clicksus
Linkedin: clicks’us-digital
Web: www.clicksus.com 

Önceki sayfa12
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı