Sevgililerimizi En Çok Telefonlarından Kıskanıyoruz! - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.com
Yaşam

Sevgililerimizi En Çok Telefonlarından Kıskanıyoruz!


Yarım saatte bir gözümüz telefonda!

Araştırmaya katılanların yüzde 8’e sevgilileri ya da eşleri ile birlikteyken 5 dakikada bir telefona baktıklarını yüzde 24’ü de 10 dakikada bir ve yüzde 31’i de yarım saatte bir telefonlarına baktıklarını itiraf ediyorlar. Bu durumda şöyle bir sonuç çıkarabiliriz. Katılımcıların yarısında fazlası yarım saatte bir mutlaka telefonlarına bakıyorlar. Gelin aradaki sohbetin akışını bir düşünün. Yarın saatte bir dikkatin başka bir yere kaydığı bir sohbet elbette ki çok da verimli olmayacaktır. Neyse ki azınlık da olsa eşleri ya da sevgiliyle birlikteyken telefonlarına hiç bakmayan bir kesim de mevcut. Katılımcıların yüzde 9 u birlikteyken telefonlarına hiç bakmadıklarını dile getiriyorlar.

Telefonu yasaklayanlar da var!

Araştırmaya katılanların yüzde 65’i birlikteyken eşleri ya da sevgillerinin telefon kullanımına bir kısıtlama getirmediklerini paylaşıyorlar yani onlara karışmıyorlar. Ancak bunun tersini yapan ve sayıları hiç de küçümsenmeyecek bir kesim de mevcut. Katılımcıların yüzde 35’i ise birlikte oldukları zamanlarda sevgilileri ya da eşlerinin telefon kullanımlarını kısıtlama getirdiklerini dile getiriyorlar.

Telefon yüzünden tartışmalar oluyor!

Katılımcıların yüzde 55’i eşleri ya da sevgilileri telefonlarıyla çok vakit geçirdiği için herhangi bir tartışma yaşamadıklarını paylaşıyor. Ancak yarısına yakını yani yüzde 45’i ise aynı şeyi düşünmüyor ve telefonlarıyla çok vakit geçirdikleri için eşleri ya da sevgilileri ile tartıştıklarını paylaşıyorlar.

Şifreler ortak!

Araştırma sonuçlarına göre katılımcıların yarısından fazlası yani yüzde 58’i eşi ya da sevgililerinin sosyal medya hesaplarının şifrelerini biliyorlar ve kendi şifrelerini de eşleriyle paylaşıyorlar. Ancak katılımcıların yüzde 42’si ise şifrelerini kesinlikle eşleri veya sevgilileriyle paylaşmadıklarını dile getiriyorlar.

Araştırmadan çıkan ilginç ve de şu katılımcıların yüzde 17’si sevgilisini sosyal medyada gizlice izliyor; ara sıra izleyenlerin oranı ise yüzde 19. Yani sevgililerimizi ve eşlerimizi sosyal medyada stalk’luyoruz. Büyük bir çoğunluk ise yani katılımcıların yüzde 64’ü ise sosyal medyada sevgililerini hiçbir şekilde gizlice izlemediklerini dile getiriyorlar.

Arkadaşlar aracı oluyor!

Araştırmada katılımcılara eşli ya da sevgilileri ile nerede tanıştıkları da sorulmuş. Buna göre katılımcıların yüzde 39’u arkadaş aracılığıyla tanıştıklarını paylaşmışlar. İş aracılığı ile tanışanların oranı yüzde 22 iken, okuldan tanışanların oranı yüzde 19. Yani sosyal çevremiz eş bulmak için aracı oluyor diyebiliriz. Gelelim günümüz popüler tanışma mecrası olan sosyal medyadan tanışan çiftlerin oranına… Bu oran ise yüzde 11 seviyesinde. Tüm sosyal çevremizin sosyal medyaya kaymaya başladığını düşünürsek, gelecekte ise sosyal medyadan tanışanların oranı ne olacak gerçekten merak ediyoruz.

Çift olarak fotoğraf paylaşmayanlar da var! İşte o çok ilginç sonuç haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN!

Önceki sayfa123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı