Dünya Dışı Yaşamla Tanıştıran, Devasa Sanal Gerçeklik Temalı Park! - Moblobi.com
Yaşam

Dünya Dışı Yaşamla Tanıştıran, Devasa Sanal Gerçeklik Temalı Park!


Teknoloji ile yapılan şeylerin sınırı yok. Sanal gerçeklikteknolojisi de dünyayı sarsan ve ilgi gören teknolojilerden biri. Sanal gerçeklik teknolojisi pek çok alanda kullanılabileceği gibi eğlence alında da insanların ilgisini çekiyor. Bu teknolojiyi deneyimlemek insanların en ilgi duyduğu şeylerden biri olunca, Çin hemen bununla ilgili bir proje gerçekleştirdi ve sanal gerçeklik temalı parkı hayata geçirdi.

Sanal gerçeklik temalı park, Çin’in en fakir eyaletlerinden biri olan Guinhou eyaletinde inşa edilmiş 2000 dönümlük dev bir park. Adı: Oriental Science Fiction Valley. Park boyunca 35 farklı sanal gerçeklik cazibe merkezi bulunuyor. İlgi çekici yerler arasında, çekim oyunları, sanal rollercoasterlar ve sanal uzaylıların bulunduğu bölgelere turlar var. Bunun dışında, yaratılan bu fiziksel dünyada devasa binalar ve robotlar da var. Hatta sanal gerçeklik film yapım stüdyosu ve bir araştırma ve geliştirme merkezi de konumlanıyor.

Bu yıl Nisan ayında ilk ziyaretçilerini alan park, geleceğe yolculuk etmişsiniz ya da bir filmin içindeymişsiniz hissi yaratıyor. Ejderhalarla savaşıyor, uzayda uçuyor ve hatta dünya dışı yaşamla tanışıyorsunuz. 53 metrelik Transformers heykelinin kolundan atlayarak bungee jumping yapabiliyorsunuz. Parka girerken size etkileşimde bulunmanızı sağlayacak ve sizi de güvenli tutacak ekipmanlar da veriliyor.

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı