Sanal Bağımlılık Arttıkça, Şiddet de Artıyor!

Birçok alanda kullanıcılarına çeşitli fırsatlar sunan, her türlü bilgiye ve  belgeye ulaşma fırsatı sağlayan, insanların duygu ve düşüncelerini rahatça ortaya koymasına fırsat veren ve kulanıcılarla kolayca iletişime geçebilmelerini sağlayan internet, bilinçli olarak kullanılmadığı aksi takdirde birçok hastalığın kaynağı olarak belirtiliyor.

BTK(Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu)’nın yaptığı açıklamalarda, internet bağımlılığının kişilerin  bilgisayar başında kendini kontrol edememesi  ve kendilerini o sanal dünyaya kaptırması ile  ilgili çeşitli yönlerden tespit edilebileceğini açıkladı.

Belirtileri neler?

İnternet bağımlısı bireylerin  zaman mefhumunu (kavramını) gün geçtikçe yitirmeye ve kaybetmeye başladığı gelen açıklamalarda yer almış ve  bireylerin  internete bağlanması engellendiğinde anormal olarak görülen davranışlar sergilemeye başladığı vurgulandı. Bağımlılığın daha da ileri safhalarında sosyal yaşamdan,sosyal çevreden kopuşların başlaması ve içe dönük bir yaşantının  artması nedeniyle depresyona bile neden olabiliyor. Peki hepimiz sıkı bir internet bağımlısıyken aslında bizler de mi depresyona girdik?

Ya da farkında mı değiliz? Bağımlı olup olmadığınızı nasıl anlarsınız? İnternet bağımlısı olanlarda en fazla karşılaşılan hastalıklar neler?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı