Sanal Bağımlılık Arttıkça, Şiddet de Artıyor! - Moblobi.com
Yaşam

Sanal Bağımlılık Arttıkça, Şiddet de Artıyor!


Birçok alanda kullanıcılarına çeşitli fırsatlar sunan, her türlü bilgiye ve belgeye ulaşma fırsatı sağlayan, insanların duygu ve düşüncelerini rahatça ortaya koymasına fırsat veren ve kulanıcılarla kolayca iletişime geçebilmelerini sağlayan internet, bilinçli olarak kullanılmadığı aksi takdirde birçok hastalığın kaynağı olarak belirtiliyor.

BTK(Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu)’nın yaptığı açıklamalarda, internet bağımlılığının kişilerin bilgisayar başında kendini kontrol edememesi ve kendilerini o sanal dünyaya kaptırması ile ilgili çeşitli yönlerden tespit edilebileceğini açıkladı.

Belirtileri neler?

İnternet bağımlısı bireylerin zaman mefhumunu (kavramını) gün geçtikçe yitirmeye ve kaybetmeye başladığı gelen açıklamalarda yer almış ve bireylerin  internete bağlanması engellendiğinde anormal olarak görülen davranışlar sergilemeye başladığı vurgulandı. Bağımlılığın daha da ileri safhalarında sosyal yaşamdan,sosyal çevreden kopuşların başlaması ve içe dönük bir yaşantının artması nedeniyle depresyona bile neden olabiliyor. Peki hepimiz sıkı bir internet bağımlısıyken aslında bizler de mi depresyona girdik?

Ya da farkında mı değiliz? Bağımlı olup olmadığınızı nasıl anlarsınız? İnternet bağımlısı olanlarda en fazla karşılaşılan hastalıklar neler?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı