Sağlık Alanında “Online Diyet” Popülerliği Artıyor!

Mobil ile ilgili yapılan pek çok araştırma raporunda kadınların erkeklere göre daha fazla mobil uygulama kullandıkları verileri paylaşılmıştı. Kadınların kullandıkları en popüler mobil uygulamalar arasında ise fitness ve sağlık uygulamaları geliyor. Hatta bunlar arasında son dönemin en popüler hizmetlerinden birisi de online diyetisyen uygulamaları olarak biliniyor.

Hayatımızın her alanına yerleşen telefonlarımız bize pek çok kişi onlar aracılığıyla gerçekleştirme imkanı tanırken bazen bizi tembelliğe sürüklediği ile ilgili sıkça da eleştiriliyor.  Ancak yeni gelişen teknolojiler ile birlikte sağlık hizmetlerinde cep telefonları gelmeye başlıyor. Sağlığımızı kontrol altına almak için  geliştirilen pek çok ürün ve uygulama mobil cihazlarımız aracılığıyla hayatımıza girmeye başladı. Sadece cihazlar ve uygulamalar değil artık  diyetisyenler gibi sağlık danışılanları da mobilden hizmet sunuyor.

Diyet yapan kişiler bu sayede günün her saati diyetisyenleri ulaşma imkanı buluyor daha sıkı kontrol edilebiliyor ve daha motive bir şekilde diyetlerini sürdürebiliyorlar. Dolayısı ile de mobilden diyetisyen hizmeti alanlar; klasik hizmet alanlara göre daha zor pes ediyorlar.

Online diyet hizmeti alanlar, her gün kendileri için hazırlanan planları alarak, beslenmelerinin günlüğünü de tutabiliyorlar. Ayrıca programa uymaları sonucunda, beslenme uzmanlarından değerlendirmeler ve yıldızlar olarak da motivasyonlarını üst düzeyde tutabiliyorlar.Böylece hem diyet yapan kişi hem de ona bu konuda yardımcı olan diyetisyen online olarak daha fazla bir arada olabiliyor ve sonuçlarını birlikte  onlineı ortamda paylaşıp izleyebiliyorlar.

Hayatımızın her alanı mobilden ve online’dan  aldığınız hizmetler sayesinde kolaylaşıyor bakalım şu an özellikle kadınların ilgisini çeken online sağlık tarafında toplumun diğer kesimlerinin tepkisi ne olacak ve bu sektör  daha hangi gelişmelere sahne olacak.  izleyip göreceğiz…

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı