Rusya Borsada Kripto Para Ticaretini Yasal Hale mi Getiriyor? - Moblobi.com
Yaşam

Rusya Borsada Kripto Para Ticaretini Yasal Hale mi Getiriyor?


Rus Maliye Bakanı Aleksey Moiseev gazetecilere verdiği demeçte, bakanlığının “borsalarda kripto para ticaretinin yasal hale getirilmesine destek verdiğini” söyledi. Açıklamada, “Bazı sınırlar koyacağız, ancak çok değil” sözleriyle, şu an için kripto paraya sahip olanların etkilenmeyeceğini ekledi.

Kripto para birimleri ve piyasaya ilk kripto para sunumlarının (ICO’lar) düzenlenmesi için çıkarılan tasarı, geçen yılın Aralık ayı sonunda Rus Merkez Bankası tarafından çıkarılmıştı.

Moiseev, “kripto paraların dolaşımı için kuralların geliştirilmesi de dahil olmak üzere” tasarıyı sonuçlandırmayı ve Şubat ayında yasalaşmasının planladığını açıkladı.

Moiseev, hangi ticaret platformlarının yasal hale getirileceği konusunda ise şunları söyledi:

Kripto para dolaşımı ve ICO’ları düzenleyen yasa tasarısının Mart ayında kabul edilmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, kripto para birimleri ile ICO’lar için düzenleyici çerçevenin 2018 yılı 1 Temmuz’a kadar tamamlanmasını istedi.

Putin, sözlerinde, “düzenleme sonunda, hükümet insanların girebileceği zor durumlardan sorumlu olacak.” dedi. “Şimdilik kişinin kendi sorumluluğunda ve hükumet sadece ‘bunu yapabilirsiniz, bunu yapamazsınız’ diyor”diye ekledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı