Ruhunuza İyi Gelecek En İyi Meditasyon Müzikleri!

Günlük stresten arınmak için ruhunuza iyi gelecek; yoga ve meditasyon sırasında etkili olan meditasyon müzikleri, haberimizde...

Meditasyon ruhsal olarak kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Meditasyon ve müzik bir bütündür. Bilim ve tıbbın da klasik müziğin vücuda iyi geleceğini yazdığı pek çok makale mevcut. Meditasyon veya yoga yaparken eşlik eden müzikler ruhumuza iyi geliyor. Etkileyici meditasyon müzikleri ruhumuzu arındırıyor. Yoga yapanlar genellikle hareketli olmayan daha yavaş müzikleri seçiyorlar. Bunun sebebi ise gevşemek ve kendini o ana bırakmak. Bir an için bulunduğumuz mekandan kendimizi soyutlama isteği, denebilir. Meditasyon yaparken eşlik edecek en iyi meditasyon müzikleri, haberimizde…

Etkili olacak en iyi 10 meditasyon müzikleri

1- Steven Goldmund – Fading out

Fading out, “yok olmak” anlamına geliyor. Bu eser yoga yaparken sizi rahatlatan meditasyon müziklerinden biri.

2- Zen Music Garden – Brew of Twilight

“Alacakaranlık demeti” anlamına gelen bu müzik, sizi yogayla baş başa bırakacak. Zihninizi boşaltmanıza yardım edecek.

3- Morten Lauridsen – O Magnum Mysterium

Bir noel şarkısı olan bu müzik, meditasyon yaparken içinize çekilmek için iyi bir meditasyon müziğidir.

4- Eric Whitacre – Lux Aurumque

Bu müzik, doğan bir bebeğe şiirler söyleyen melekleri anlatıyor. Bu meditasyon müziği ile özellikle yoga yapılması tercih ediliyor.

en iyi meditasyon muzikleri moblobi

5- Daniel Elder – Lullaby

Bu müzik, aslında bir annenin çocuğuna söylediği bir ninni. Genellikle üzüntülü anlarda çalar. Askeri cenazelerde de bu ezgi çalar. Sakinliğiyle iyi bir meditasyon müziği olabilir.

6- Chopin – Nocturne op:9 no:2

Bu müzik, bir Chopin klasiğidir. Chopin’in en ünlü bestelerinden biri olarak gösteriliyor. Sözlerin olmamasına bile aldırış etmeden kendinizi müziğe bırakıp gidersiniz. Sadece melodilerin ruhunuza dokunduğunu hissedebilirsiniz. Bu sebeple de favori meditasyon müzikleri arasında yer alıyor.

7- Ola Gjeilo – The Rose

Ola Gjeilo, Norveç’li bir koro bestecisi. Bestelerinde genellikle az enstrümanlar kullanır. Bu kadar az enstrüman kullanarak insanın ruhuna dokunuyor. İnsan seslerinin mükemmel ritmiyle yoga yapmak büyüleyici olur. Bu meditasyon müziğini çalma listenize ekleyebilirsiniz.

8- Hans Zimmer – Time

Hans Zimmer, Almanya doğumlu bir besteci. Time müziğini “inception” filmi için yapmış. Filmde akıllarda kalan bu eser genellikle dinlediğinizde tüylerinizi diken diken eder. Meditasyon yaparken de sizi hayallere götürebilir.

9- Alexis Ffrench – Radiate

Alexis Ffrench, besteci ve piyanisttir. Hep aynı ritimde giden müziği rahatlamanızı sağlayacaktır. Klasik müzikler arasında dinleyebileceğiniz meditasyon müzikleri arasına alabilirsiniz.

10- Ludovico Einaudi – Nuvole Bianche

Ludovico Einaudi, İtalyan piyanist ve bestecidir. Piyano ile yarattığı şahaserlerle aklınızın bir köşesinde ezgileri adeta aklınıza kazınıyor. Nuvole Bianche eseriyle gözlerinizi kapatıp kendinizi müziğe bıraktığınızda, hayattan tamamen soyutlandığınızı hissedebilirsiniz. Dolayısıyla yoga yaparken size iyi eş olabilir.

Peki sizin meditasyon veya yoga yaparken dinlediğiniz meditasyon müzikleri var mı? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Meditasyon Sırasında En Etkili 10 Müzik!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Enerjik Uyanmanıza Yardımcı Olacak 10 Şarkı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Stresten Kurtulmak için 8 Meditasyon Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rojda Çelik

Rojda Çelik

Merhaba ben Rojda Çelik. Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi de içerik yazarlığı yapıyorum. Sizleri köşemi takibe bekliyorum!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı