Robotlar Sizi İşinizden Edecek!

Herkese Selamlar! Bu yazımda sizlere robotların istihdam konusunda oluşturmakta olduğu tehdit ve bu problemin olası çözümlerinden bahsedeceğim. Teknoloji denildiği zaman birçoğumuzun aklına hiç şüphesiz robotlar gelmektedir. Gerek sahip olduğu fiziksel özellikleriyle gerekse içinde barındırdığı yapay zekalarıyla gündemde her zaman kendine yer bulan bu makineler için dünyada pek çok şirket ciddi oranlarda yatırım yapmakta. Özellikle yapay zeka üzerine çalışmalar günden güne artmakla beraber aynı zamanda birçok yazılımcı adayının kariyer olarak ilerlemek istediği bir konu.

Öte yandan bugün bile günden güne artan bu robotlaşmanın insanlığa faydasının yanında oluşturabileceği zararları hakkında konuşulmaktadır. Ütopik bir düşünce dahi olsa insanlar bu robotların yönetici konumunda bulunmasından ciddi derecede korkuyorlar. Akıllara Will Smith’in rol aldığı ‘I Robot’ filmi geliyor bir anda. Gelecekte bizi büyük bir istila mı bekliyor acaba? Problem şimdilik bu kadar büyük değil. Ancak Oxford Üniversitesi gibi gelişmiş araştırma kurumlarının belirttiği durum da korkutucu sayılabilir.

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Yigit Can Türk

Yigit Can Türk

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda içerik yazarıyım. Bir de küçük akvaryum balıklarım var. Ama bunun konumuzla pek bir ilgisi yok. Moblobi.com’da sizlerle "YİĞİT CAN İLE TEKNOLOJİ SOHBETLERİ" köşemde teknoloji hakkında sohbet edecek ve bu konu hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Yiğit Can'ı daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videoyu https://www.youtube.com/watch?v=xywwP6qxbLk linkinden izleyebilirsiniz. Yiğit Can'ın Moblobi.com için oluşturduğu intoyu izlemek için https://youtu.be/aEQPfRx309s linkine tıklayabilirsiniz. Yiğit Can'ı sosyal medyada da takip etmek isterseniz: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yesyigitcan/ Instagram: https://www.instagram.com/yesyigitcan/ Facebook: https://www.facebook.com/yigitcan.turk.73


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı