ReklamStore Ad Tech Şirketi MadWords’ü Satın Aldı!

Ürün portföyünü kendi geliştirdiği ürünlerle ve yaptığı satın almalarla her geçen yıl geliştirerek, müşterilerine kapsamlı reklam teknolojileri sunan ReklamStore stratejik satın almalarına devam ediyor.

2007 senesinde kurulan ve global ad tech pazarında da önemli bir yere sahip olan, Türkiye’de veri odaklı performans pazarlamanın öncülerinden ReklamStore, sosyal medya ve arama motoru reklamcılığı alanlarında teknolojiler ve çözümler üreten ad tech şirketi MadWords’ü satın aldı.

2008 yılında Türkiye’de performans pazarlama alanının öncülerinden biri olarak kurulan Madwords, 2011 yılında Facebook tarafından Marketing API programına dahil edilen ilk Türk şirketi olma ünvanını taşıyor. Madwords’ün Advermind platformu; Facebook, Instagram, Twitter gibi farklı sosyal ağlar ve Google, Yandex gibi arama motorları üzerinden daha etkili ve verimli reklam kampanyaları oluşturarak, reklam bütçelerini iş hedeflerine göre optimize etmeyi sağlıyor. Madwords, teknolojik çözümler sunmanın yanısıra; ShapChat, Pinterest gibi daha niş ağları da içine alan bir yelpazede, performans bazlı medya hizmetleri sunuyor.

Bilindiği üzere bir ad tech şirketi olan ReklamStore geliştirdiği teknolojiler ile doğru mecra ve kitleye dijital reklam verilmesini sağlıyor. İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde de ofisleri bulunan; gelirlerinin önemli bir kısmını yurtdışı operasyonlarından elde eden; ürettiği teknolojileri başta Amerika, Asya, Avrupa, Ortadoğu olmak üzere birçok bölgeye ihraç eden Reklamstore; global ad tech pazarında önemli bir yere sahip… Kendi affiliate ağı ve Demand Side Platformu (DSP) ile müşterilerine hizmet sağlıyor; veri yönetim platformu (DMP) ile Self servis olarak hizmet veriyor; Suply Side Platformu (SSP) ile yayıncı ağına fırsatlar sunuyor ve display, native, mobil ve video kanallarından da performans odaklı reklam çözümleri sağlıyor. ReklamStore, MadWords satın almasıyla; sosyal medya ve arama motoru reklamcılığında iddialı bir konuma gelmeyi hedefliyor. Daha önce mobil reklam platformu Rekmob ve e-mail pazarlama şirketi Leadfab’ı satın alan ReklamStore; Madwords ile son 3 yıldaki 3. satın almasını da gerçekleştirmiş oluyor.

Reklamstore CEO’su Şencan Özen MadWords’ün kurulduğu günden bu yana hem teknoloji bakımından hem de vizyon olarak doğru hamleler yapan değerli bir firma olduğunu belirtirken; zaten çeşitli alanlarda bulunan partnerlikleri ile birlikte bu satın almayla da MadWords ile beraber artık sosyal medya ve arama motoru reklamcılığında da hizmet verir konuma gelmeyi hedeflediklerini ve MadWords’ün kendi ürettiği teknolojilerin de mevcuttaki ürün ve hizmetlerimize sağlayacağı katkının onları oldukça heyecanlandırdığını da paylaştı;  ölçülebilir iş hedefleri olan ve ileri seviye diyebilecek dijital reklamverenler için sundukları çözümlerin kapsamını genişletmekten dolayı mutluluk duyduğunu da ayrıca belirtti.

41?29! ve Buyin.Social’ın da kurucuları arasında yer alan ve Madwords’un kurucusu olan Bora Akman ise; ReklamStore ile birçok konuda ortak bir bakış açısına ve yaklaşıma sahip olduklarını; Reklamstore’un Madwords’ü satın almasını, kendi kaynakları ile reklam teknolojileri geliştirebilen ve kendi platformları üzerinden performansa dayalı reklamcılık hizmetleri sunabilen iki çok özel şirketin birbirinden farklı kaslarını bir araya getirerek, güçlerini birleştirmesi olarak gördüğünü belirtti. Bu birliktelik ile reklam teknolojileri konusunda farklı deneyim ve yetkinlikleri bir araya getirerek sadece yerel pazarda değil uluslararası ölçekte eşine az rastlanır bir değer yaratacaklarını ve geliştirecekleri yeni ürün ve hizmetlerin global rekabette kendilerini çok özel bir konuma taşıyacağına inandığını da ayrıca paylaştı.

Moblobi olarak hem Reklamstore’u ve ekibini hem de yaptığı başarılı işleri yakından tanıyoruz; bu birleşmenin her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyoruz. Bu iki güçlü şirketin yaratacağı başarılı işleri ise heyecanla bekliyoruz…

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı