Paint İle Resim Yapan Adam: Pat Hines - Moblobi.com
Yaşam

Paint İle Resim Yapan Adam: Pat Hines


Paintte 32 yılda yapılan resimlerin çok azının sanat eseri olduğunu söylenebilir.

ABD’li illüstratör Pat Hines. Resimlerini yalnızca MS Paint ile çiziyor ve Adobe Photoshop gibi programları kullanmayı beceremediğini söylüyor.

Pat, Paint’i bu seviye kullanabilmesini bir hastanede gece vardiyasında güvenlik görevlisi olarak çalışırkenki boş vaktine borçlu olduğunu söylüyor.

Pat, Paint’le resim yapmanın çok zaman aldığını kabul etse de bunun rahatlatıcı bir meditasyon gibi olduğunu savunuyor.

“Kolay olduğunu söyleyemem, bir resmi bitirmek 20 saatten fazla alabiliyor” diyen Pat, neden Paint’le çizmekte ısrarcı olduğunu ise şöyle açıklıyor:”Paint kafamdaki fikri tamamen yansıtabildiğim tek platform.”

Pat’in diğer eserlerinin çoğu popüler TV programları, çizgi romanlar ve filmlerden karakterleri içeriyor.

Bütün bunları Paint’te yaptığından şüphe edenleri ise resimlerine yakından bakmaya ve bitmemiş işlerinin fotoğraflarını incelemeye davet ediyor

 Pat’in Kitap için çizdiği resimlerinden biri;

Pat, Paint’te uzmanlaşmak isteyen kişilerin en çok ihtiyacı olan şeyin boş vakit olduğunu söylüyor. 2000’li yılların başında gece vardiyasında çalışırken kendisinin boş vaktinin bol olduğunu ve Paint’te resim çizmek dışında yapabileceği tek şey Solitaire oynamak olduğunu anlatıyor Pat.Daha karmaşık grafik programlarına geçmeyi ise her zaman zor bulmuş.

Pat;Çizimleri fare ile çizdiğini,bir kalem veya stylus ile çizmekten çok farklı olduğunu söylüyor.Ayrıca Paint’i her zaman çok sevdiğini ve diğer programları da kullanmaya çalıştığını ama onlarla bu bağı kuramadığını söylüyor.

Pat’in bu eserlerinin yer aldığı bir E-kitap yayınladığını ve kitabın içindeki tüm resimlerin Paint ile çizildiğini belirtmek isterim.

Pat’in bu performansını Yeni yayınlanacak olan Paint 3D ile gösterip gösteremeyeceği merekla bekleniyor.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı