Netflix’te En İyi 8 Zombi Dizisi

Netflix size komedi, korku, tarihi drama ve suç soruşturması gibi değişik türlerde zombi dizilerini sunuyor. İşte en iyi 8 Netflix zombi dizisi.

Hangi film türlerini tercih edersiniz? Peki, zombi filmlerini sever misiniz? Aklınıza hemen klasikleşmiş zombi filmleri gelmesin. Netflix, bu konuda size komedi, korku, tarihi drama ve suç soruşturması gibi değişik türlerde zombi dizilerini sunuyor. İşte Netflix’te en iyi 8 zombi dizisi.

Glitch

Glitch Avustralyalı paranormal bir dramadır. Bu dizi, ölümden gizemli bir şekilde geri dönen 7 kişiyi konu alıyor. Tam anlamıyla bizim tanıdığımız ve bildiğimiz zombilerden olmasalar da bu yedi kişi mezarlarından çıkarak insanları korkutuyor. Dizide yer alan polis memuru James de eski karısının öldükten sonra sokaklarda gezdiğini öğrenince bu işin aslını araştırmaya başlıyor. Araştırmaları sonucu ise ölen ve tekrar dirilen bu yedi kişi arasında beklenmedik bir bağlantının olduğunu keşfediyor.

Dead Set

Bir İngiliz korku dizisi olan Dead Set, “Big Brother” TV şovunun setinde meydana gelen bir zombi salgınını konu alıyor. Çekimler esnasında ortaya çıkan salgın sonucu tüm oyuncu kadrosu ve prodüksiyon personeli Big Brother evinde saklanmaya çalışıyor. Fakat bu dizi yalnızca kan dolu sahnelerden ibaret değildir, aynı zamanda modern medya durumu ve eğlence endüstrisi hakkında beklenmedik bir yorumdur.

Ash Vs. Evil Dead

Ash vs. Evil Dead, birkaç uzun metrajlı korku filmi serisinden oluşan orijinal Evil Dead üçlemesinin devamı niteliğindedir. Ash vs. Evil Dead komedi ve korkuyu bir arada barındırıp son filmden tam 30 yıl sonra yayınlanan bir dizidir. Dizi eski bir zombi avcısı olan Ash Williams’ın “Value Stop”ta stokçu olarak çalıştığı yeni ve sıkıcı hayatının daha da kötüye gitmesini anlatıyor. Ash, dünyaya yeniden bir vebayı saldıktan sonra bazı güvenilir yardımcılarıyla birlikte dünyayı kurtarmak zorunda kalıyor.

Kingdom

Kingdom, Netflix’in trendleri halinde gelen Güney Koreli bir tarihi korku dizisidir. Kore’nın Orta Çağ Joseon döneminde geçen bu büyük bütçeli gerilim dizisi, “The Kingdom Of The Gods’ın uyarlamasıdır. Belirtmek gerekir ki, neredeyse tüm zombi film ve dizilerin bir kıyamet sonrası dünyada geçmesinin tersine Kingdom, tarih ve kültürle iç içe işlenen bir dizi olması yönüyle dikkat çekmeyi başarıyor.

Z Nation

Z Nation dizisi kıyamet sonrası bir dünyada geçen aksiyon dolu bir zombi dizisidir. Dizi zombi ısırığı sonrası zombiye dönüşmeyip kurtulan tek insan olan Murphy adındaki bir mahkûmu konu ediniyor. Tam olarak zombiye dönüşmeyen Murphy bir çeşit zombi melezidir. Hayatta kalmayı başaran küçük bir grup ise Murphy’yi kurtarmak için onu, ülkede halen çalışır vaziyette olan, son Hastalık Kontrol Merkezine götürmeye çalışıyor.

The Walking Dead

The Walking Dead dizisini mutlaka hepimiz duymuşuzdur. Atlanta’nın eteklerinde geçen dizi, “Yürüyüşçüler” olarak da adlandırılan zombilerin hâkim olduğu bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir grup insanı konu ediniyor.  Kan, cesaret, romantizm, ihanet ve daha bir sürü şeylerle karşılaşabileceğiniz bu dizide konusu dışında karakter gelişimi de dikkat çekiyor.

Santa Clarita Diet

Santa Clarita Diet dizisi, “yürüyen ölülere” mizah katabileceğinizin kanıtı. Komedi-korku türüne sahip olan bu dizi Joel ve Sheila’nın sıradan bir emlakçı olmasının yanı sıra ufak bir ayrıntı içeriyor. Sheila, aşırı meraklı komşularının, arkadaşlarının ve hatta ailesinin de haberi olmayan et yiyen bir zombidir. Sheila, sahip olduğu yeni insan eti diyetini “Santa Clarita Diyeti” olarak adlandırıyor. Sheila’nın kocası ise ona ne olduğunu anlayıp bir tedavi bulana kadar karısının öldürdüklerini saklamaya yardım ediyor.

iZombie

Bir çizgi romanı serisinden uyarlanan iZombie, komedi, romantizm, suç ve korkunun yaratıcı bir karışımından oluşuyor. Dizideki olaylar, bir zombiye dönüşmüş olan ve insanları öldürmekten kendini alıkoymak için morgda çalışarak oradaki ölülerin beyinlerini yiyen Olivia “Liv” Moore’a dayanıyor. Fakat Olivia beyinlerini yediği kişilerin anı ve kişiliklerini özümsediğini fark eder. Böylelikle bu yeteneğini suçları çözmeye yardımcı olmak için kullanmaya karar verir.

Yukarıda sizler için Netflix’te en iyi 8 zombi dizisi hakkında tavsiyeler verdik.

Bunlar Da Size Faydalı Olabilir!

  • Yalnızlığınıza İlaç Olabilecek 10 Yalnızlık Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix’de Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Film!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Çocukların İzleyebileceği 8 Netflix Çocuk Dizisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı