Netflix Nedir? Dizi ve Film İndirme Nasıl Yapılır?

Oldukça geniş bir içeriğe sahip olan Netflix, bünyesinde birçok dizi, film ve belgesel barındıran çevrimiçi izleme platformudur. Netflix nedir sorusunu yanıtladıktan sonra bu platformda çevrimdışı olduğunuz zamanlarda bile izleme yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Netflix Çevrimdışı İzleme Nedir?

Sabit bir internet bağlantısı ile telefonunuza, bilgisayarınıza ya da Netflix hesabınızın bağlı bulunduğu herhangi bir cihaza; sevdiğiniz, izlemek istediğiniz, yarıda bıraktığınız dizi ya da filmleri izleyebilir, internet bağlantınız olmadığında bu dizi ve filmleri çevrimdışı bir şekilde seyredebilirsiniz.

İster uzun bir yolculukta, ister kısa mesafelerde. Netflix, sizlere internet bağlantınızın olmadığı her yerde dizi, film izlemenin keyfini sunuyor.

Netflix Platformundan Dizi Film İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle indirme işlemi yapacağınız cihazda Netflix uygulamasını açın ve indirebileceğiniz içeriklere göz atın. Ne yazık ki Netflix bünyesinde bulunan her şey indirilebilir özelliğe sahip değil. Yine de bunu sıkıntı yapmanıza gerek yok çünkü indirilebilir olmayan içerik sayısı oldukça az.

1. Bilgisayara İndirmek İçin

İndirme işlemini bilgisayarınıza yapacaksanız, indirmek istediğiniz içeriğe tıklayın. Açılacak olan ekranda karşınıza indirme butonu gelecektir. Bu şekilde istediğiniz içeriklerin indirilmesini gerçekleştirebilirsiniz.

İndirdiğiniz ögelere ulaşmak için, uygulamanın sol köşesinde bulunan üç çizgili butona basarak açılan ekrandan indirilenlere basmanız yeterli.

2. Telefona İndirmek İçin

Telefonunuzda uygulayacağınız işlemler de oldukça basittir. İzlemek istediğiniz içeriğe tıkladığınızda, dizinin veya filmin sağ tarafında bulunan indirme simgesine basarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İndirdiğiniz ögelere ulaşmak için, uygulamanın alt kısmında bulunan indirilenler kısmından erişebilirsiniz.

Üyelik planlarınızda belirtilen kullanıcı sayısı kadar indirme gerçekleştirebilir ve bir defada yalnızca 100 içerik indirebilirsiniz. İndirdiğiniz içerikleri izlemeyi yalnızca indirme işlemini gerçekleştirdiğiniz cihazda yapabilirsiniz. İndirilen cihazda hesabınızdaki herhangi bir kullanıcı tarafından da izlenebilir. Cihaza içeriği indirirken kendinize uygun altyazı ve ses ayarlarını yapmayı unutmayın.

Netflix indirme işlemini, gerçekleştirirken veri tasarrufu açısından Wi-Fi açıkken indirme yapar ve yine tasarruf yapmak açısından cihazınızda indirdiğiniz içeriği izledikten sonra siler.

İndirdiğiniz film ya da dizilerin sonsuza dek cihazınızda kalmayacağını da hatırlatmakta fayda var. Bazı içeriklere yalnızca kısıtlı bir süre için indirilebilir özelliği açılır. Bu süre içerisinde indirdiğiniz içeriği izlemediğiniz takdirde süresi dolmuş uyarısını görmeniz muhtemeldir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“En İyi Netflix Gençlik Dizileri” okumak için buraya tıklayın.
“Netflix’de Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Film!” okumak için buraya tıklayın
“Keyifle Vakit Geçirebileceğiniz 10 Netflix Filmi!” okumak için buraya tıklayın.
“Çocukların İzleyebileceği 8 Netflix Çocuk Dizisi!” okumak için buraya tıklayın.

“Netflix Nedir? Dizi ve Film İndirme Nasıl Yapılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı