Nakdi veya Vakti Olmayanlar: Sanal Dünya Turuna!

Şöyle bir dünya turuna çıkayım deyip, ne nakit ne de vakit bulamıyorum diyorsanız; o zaman herşeyin sanalında olduğu gibi sizi Google Earth ile dünya turuna çıkmaya davet edelim. Tüm dünyayı gezip keşfe çıkmayı Google Earth ile denemeyenler için ideal olan bir uygulama olabilir. Hadi şimdi Google Earth’e bir de gezgin gözü ile bakalım… Hatta bu güne kadar Google Earth’i hiç deneyimleyememiş olanlar için kısaca nasıl kullanacaklarından ve neler yapabileceklerinden de bahsetmiş olalım.

Bir gezgin olarak Google Earth’ın bize sunduğu fırsatların başında bizleri sokak sokak gezdiriyor olması var, yani size koca bir dünyayı tanıtmaya çalışıyor. Yurtdışına çıkamayan bireyler için vazgeçilmez bir deneyim imkânı sunuyor. Dünyanın dört bir yanındaki yerleri görebiliyoruz, caddeleri dolaşabiliyoruz ve o ülke hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. Mars ve ay gibi uzayın bilinmeyen kısımlarındaki yerlere bakabiliyoruz. Bu uygulamayı kolaylıkla telefonlarınıza yükleyebiliyorsunuz. Uydudan alınan bu görüntüler birleşerek fotoğraf halinde bizlere sunuluyor.

Google Earth sayesinde doğduğunuz şehri, ilçeyi gezebilir ve özlediğiniz yerlerde  tıpkı oradaymışsınız gibi hissedebilirsiniz. Google Earth üç boyutlu bir küre olarak nitelendirilebilir. Bizlere sanal bir dünya yansıtan bu uygulama sonu olmayan bir dünya turuna çıkartıyor. Eminim sizler de bir kere bile olsa Google Earth’a girerek evinizi arattınız. Siz evinizi aratırken başka kullanıcılar çoktan dünyayı keşfe çıktılar bile.

Farklı bir ülkede yer çekimi olmadan havada duruyormuş gibi hissederek bulunduğunuz çevreyi inceleyebilirsiniz. Bu uygulamayı kurduktan sonra örneğin İstanbul’u dolaşabilir ve sokak sokak gezebilirsiniz. Google Earth keşif yapmayı seven ve farklı yerler görmekten hoşlanan kişiler için  adeta biçilmiş bir kaftan.

Peki tarihi yerleri de gezebilir misiniz? İstanbul’un Newyork’a göre bu uygulamadaki dezavantajı ne olabilir?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı