Yeni Kurulmuş Bir Girişimde Çalışmak... - Moblobi.com
Yaşam

Yeni Kurulmuş Bir Girişimde Çalışmak…


Yeni kurulmuş bir girişimde mi yoksa bir büyük bir şirkette mi çalışmanız gerektiğine karar vermekte sorun yaşıyorsanız, bu makale sizin için iyi olacak.

Herkes kendine aynı soruyu soruyor –küçük bir girişimde çalışmak ​​veya büyük bir şirkette çalışmak? Belki de son zamanlarda bu iki çalışma ortamı arasındaki belirgin bir rekabet ortaya çıkmış gibi görünmekte. Bir şirkette çalışmak isteyebilirsiniz, ancak bu size uygun mu? Aynı şey stat up’larda çalışanlar için de geçerli!

Kariyeriniz için en iyi seçeneğin hangisi olduğunu nasıl biliyorsunuz? Cevap, buna net cevap veremeyeceğinizdir.

Bununla birlikte, yapabileceğiniz şey, bu iki çalışma alaları ile uyumluluk düzeyinizi kontrol etmektir. Oradan, sezgilerinizi takip edebilir ve ilerleyeceğiniz çevreyi kendiniz belirleyebilirsiniz.

# 1 Prodaktivite

Yeni girişimlerde tüm çalışmalar bireysel çabayla üretildiğinden, daha zorlayıcıdır. Yani, üretmekten ve ortaya bir şey çıkarmaktan hoşnut olmayanbiriyseniz, belki bir şirkette çalışmak kariyeriniz için daha uygun bir seçenek olacaktır.

Kurumsal hayatta her şey daha az size bağlı, çünkü iş, müşteriler ya da yöneticiler tarafından üretiliyor. Çalışanın yapması gereken tek şey, önceden tespit edilmiş bazı hedef ve hedefleri yerine getirirken bunları çözmek.

# 2 Çalışan Olarak Sizin Etkileriniz

Bir şirkete kıyasla, girişimler küçük işletmelerdir. Bu yüzden her çalışanın kendi güçlü etkisi var. Yalnızca bir çalışan tüm şirketi etkileyebilir.

Şirketler söz konusu olduğunda, işler tamamen farklıdır. Bazenhatalarınız bilegöze batmayabilir Kolayca unutulabilir.

# 3 Esneklik

Herkes startup’ların esnek yapıları olduğunu bilir. Bir dizi beklenmedik duruma uyum sağlamak gerekebilir. Daha spesifik olarak, bir gün bir satış elemanı ve diğer gün bir kodlayıcı olabilirsiniz!

Şirketlerde ise bir ürünün veya hizmetin geliştirilmesinde size belirli bir alan verilir ve onun sorumluluğu sizdedir. Bir takımın bir parçası olabilir ya da olmayabilirsiniz. Önemli olan istikrarlı olmasıdır.

# 4 Yeni Şey Öğrenme

Bir girişimde çalışırken, bir sürü şey öğrenmeye başlarsın. Kendi başına! Aynı anda birden fazla görevi yerine getirebilirsin. Eğitim alma şansınız oldukça düşüktür, bu nedenle mesleki yetiştirilmenizin tek sorumlusu kendinizdir.

Bir şirkette çalışmak, gelişmek için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlayacaktır. (Tabi şirket buna para ayırabiliyorsa)

# 5 Takımın Bir Parçası Olmak

Daha önce belirtildiği gibi, bir girişimde her çalışanın çalışması ekibin geri kalanı üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Kısaca, eğer başarısız olursan, takımın da başarısız olacak, başarılı olursan, takımın da olacak.

Kurumsal dünyada çalışmanız ve hedeflere ulaşıp ulaşmadığınız, iş arkadaşlarınız üzerinde neredeyse hiç bir etkisi yoktur. Tatsız kısım rekabetin çok yüksek ve şiddetli olmasıdır.

# 6 Gelir

Yeni işletmelerin küçük işletmeler olması nedeniyle, özellikle erken aşamalarında oldukça riskli olabilirler. Kaynakların miktarı sınırlıdır, bu nedenle yüksek bir gelir bekleyemezsiniz. Dahası, kesinlikle piyasadaki ortalama gelirden daha düşük olacak, bu nedenle muhtemelen yaşam biçiminizde bazı ayarlamalar yapmanız gerekecek. Biraz cesaret kırıcı gelebilir, ancak şu şekilde düşünün: şirket başarılı olduğunda, yalnızca geliriniz artacak, aynı zamanda sizin için gerçekten önemli olan bir şey elde etme şansınız ve belki hissiniz de olacak!

Tahmin edebileceğiniz gibi şirketlerin standart bir gelirleri var. Pazarın değerine göre değişebilir ve ilerledikçe bazı küçük değişiklikler de yaşayabilir. Bununla birlikte, hiyerarşilerin çok katı olduğunu ve ilerlemenin çok yavaş olacağını unutmayın.

# 7 Taahhüt

Bir girişimhiç mola yoktur. Gerçekten işe yaramak istiyorsanız, tatil günlerini, hasta olduğunuz günleri unutun. İşler sana bağlıdır.

Bir şirket size hayatta kolayca bir düzen hissi verebilir. Ertesi sabah işlerinizi tıpkı onları terk ettiğiniz şekilde bulursunuz.

# 8 Faydaları

Bir girişimdeki atmosfer çok rahattır. Çalışanlar çok çeşitli hoş aktivitelerden, ücretsiz yiyeceklerden veya içeceklerden yararlanırlar. Daha büyük şirketlerin aksine hoşuna gitmeyecek taraf ulaşım masrafları, bir konferansa katılmak için ücret vb. şeylerdir.

Bir şirkette çalışmak size daha önemli paralar sağlayacaktır. Hayat sigortası, spor salonu üyeliği ve diğer pek çok avantaj elde edersiniz. Nitekim, bu büyük organizasyonlar, işe alım süreçlerini bu avantajlar etrafında tasarlama eğilimindedir, çünkü yetenek bulmak daha da zorlaşmaktadır.

# 9 Büro Yönetimi

Yeni girişimler, performansadaha çok odaklanır. Rahatlık bölgesinden çıkmak, herhangi bir değişikliğe çabucak uyum sağlamak ve esnek olmak, gerçek performans göstergeleridir. Bunları başaramazsanız hemen hemen hiç terfi etmeyebilirsiniz.

Şirketler için bu durum bir kez daha tamamen tersi. Kurumsal merdivenin bir aşamasında yukarıdaki kuralı almak yıllar alabilir.

# 10 Tanınma

Yeni girişimler önemli bir kilometre taşına geldiğinde tanınmış markalar haline gelirler. Bu da yıllar alabilir.

Ünlü bir şirkette çalışmak, gelecekteki kariyer fırsatlarınız için çok yararlı olabilir. Kabul edelim! Marka tanıma, herkesin CV’si üzerinde bir ağırlığa sahiptir.

Bir girişimde ​​veya şirkette çalışmak, kişilik özelliklerine ve tercihlerine göre vermeniz gereken bir karardır. Belki her ikisini de denemek ve hangisinin size en uygun olduğunu görmek sizin için daha iyidir.

What Will You Choose: Startup Or Corporate Life?

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı