Elon Musk’ın İlginç Hayatı!

SpaceX ve Hyperloop girişimleri ile Elon Musk tüm dünyada büyük ses yarattı. Kendi işletmelerimizi ileriye götürmek için Elon Musk‘dan öğreneceğimiz çok şey var.

Kendi işini kurmayı düşünüyorsun, ancak hangi adımın atılması gerektiğini bilmiyor musun? İşte deneyimli olmayan girişimcilerin bilmeleri gereken altıncı parça: başarısızlığın kaçınılmaz olduğunun farkında olmak, onunla yaşamak ve geri adım atmak için motivasyon bulmak başarılı bir anahtar. En azından, tüm başarılı girişimcilerin kabul ettiği bu.

Elon Musk‘un örneğini al! Haziran 1971’de kişisel ve mesleki açıdan zorlayıcı bir yaşam yolculuğu ile doğan, şimdilerde insanları Mars’a yollamaya çalışıyor!

Ebeveynlerinin boşanmasına bağlı zor bir çocukluk dönemi yaşayan Elon, kitaplarında bir sığınma yeri bulmuş ve 14 yaşında insanlığı kurtarmanın bir yolunu bulmaya karar vermiş. Daha sonra Kanada’ya taşınıyor ve 18 yaşındayken Ontario’da kolej kuruyor, kendi işini kurmaya karar verene kadar birkaç iş daha gerçekleştiriyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bir dizi iniş ve çıkışlar hayatını etkilemek üzere; ancak bir şekilde, aldığı en güçlü vuruşların en mutlu koşullarının bazıları tarafından dengelenmesi gerekiyor.

İşte Elon Musk‘ın İlginç Tavsiyeleri

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Onur AYDIN

Onur AYDIN

Yeni Dünya insanlarına... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı