Samsung Sanal Gerçeklik Şovu ile Büyüledi!

Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2016’da beklenen oldu ve Samsung ilk güne damgasını vurdu. Daha çıkmadan görüntüleri sızan hakkında sayısız haber yapılan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge dışında 360 derece kamerası ve sanal gerçeklik gözlüklerini de tanıttı.

Suya dayanıklı, parmağın basıncını tanıyan, dikkat çeken pek çok özellik barındıran ve merakla beklenen Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’nin 11 Mart tarihinde ön siparişe çıkması ve Mart ayının ortasından itibaren Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

Samsung sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR‘dan sonra Gear 360 kamerayı da tanıttı. Gear 360 doğa yürüyüşlerinde, gezilerde, özel pek çok anda 360 derece video görüntülerin elde edilmesini sağlayacak.

Samsung Gear 360 derece kamera ile çekilen görüntüler, mobil telefonlarının yerleştirildiği sanal gerçeklik gözlükleri ile izlenebiliyor. Ayrıca micro USB bağlantısı ile de videolar, Facebook 360 ve Youtube 360 platformlarına yüklenebiliyor.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, kongrede sanal gerçeklik teknolojisini cep telefonları ve sosyal ağlarda yaygınlaştırmak için Samsung’la işbirliklerinin süreceğini de belirtti.

Samsung Gear VR Review izlemek için buraya tıklayın.

Etiketler


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı