Samsung’un C-Lab start-up’ları: Tag +, S-Skin ve Lumini

Samsung’un Startup’ları cilt bakımı ve çocuklar üzerine yoğunlaşıyor! Elektronik devi Samsung’un Creative Lab’ı, geçen yıldan bu yana giyilebilir 360 derecelik kameradan akıllı kemere kadar pek çok yeniliği ortaya koydu. Şirket, bir kez daha büyük elektronik fuarda varlığını kullanarak sınırları içinde geliştirilen yeni bir girişim başlattı. Samsung’un CES C-Lab start-up‘ları arasındaki üçlü proje, çocuklara ve sağlığa odaklanıyor.

https://youtu.be/Z7czkpemc_w

Tag + aslında, basit uygulama işlevselliğini gerçek dünyadaki oyuncaklara getirmek için tasarlanmış bir Bluetooth düğmesi. Cihaz otomatik olarak bir tablete bağlanıyor ;basma, çarpma ve sallama gibi çeşitli etkileşimler ile ürünü, gerçek dünyadaki oyun ortamlarında çocukları birbirine bağlamak için kullanılabilen tek bir profile bağlıyor.

https://youtu.be/2LuVOTmEYyk

Diğer yeni ürünlerin her ikisi de cilt bakımıyla alakalı. S-Skin, kızarıklık, melanin seviyeleri ve hidrasyonu, yerleşik bir LED kullanarak analiz eden gözyaşı şeklinde bir tarayıcıdır. Uygulama, zaman içindeki değişiklikleri izlerken, bir mikro iğne delikli parçası ile herhangi bir sorun noktasını gidermek için çözüm sağlıyor.

https://youtu.be/HrkBgE2QwSo

Lumini ise, buruşukluklar, kızarıklık ve sivilceler gibi sorunları çözmek ve kozmetik çözüm önermek üzere tasarlanmış.

2017’nin başında Vegas’ta başlatılacak olan üç ürün, CES’in başlangıç alanında gösterilecek ve diğer cihazların beşli de projeden başarılı bir şekilde çıkartılacak.

Kaynak: https://techcrunch.com/2016/12/27/samsung-c-lab/

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı