Çocuklara Akıllı Saat: Huawei Kids Smartwatch

Akıllı saat projeleri hakkında pek çok yeni haber gündemde dolaşırken, çocuklara yönelik yapılan akıllı saatler de gittikçe artıyor. Bunlara bir yenisini de akıllı saatleri ile piyasada çokça yer tutan Huawei ekledi. Huawei Kids Smartwatch adını verdiği saatler, hem tasarım hem de işlevsellik olarak çocuklar için özel olarak hazırlandı.

Mickey Mouse, Minnie Mouse, Captain America ve Frozen karakterleri ile yaratılan farklı renklerde va tasarımlarda 4 ayrı modeli bulunuyor. Saatlerdeki en önemli özellik ise çocukların bulundukları yerlerin ve yaptıkları aktivitelerin takibi için GPS sistemine sahip olması… Bunun dışında SOS tuşu ile daha önce belirlenen numaralara ve anne-babalara acil durumlarda arama yapabiliyor. Bu iki özellik ise anne ve babalar için özellikle güvenlik açısından tercih sebebi oluyor.

Bunun dışında Huawei Kids Smartwatch’ın teknik özellikleri arasında 1,3 inç dokunmatik PMOLED ekran, iOS ve Android platformuyla uyumlu olması, yaklaşık 1,5 gün dayanabilen 300 mAh ’lik pil ve 2 saatte şarj olması da bulunuyor.

Akıllı saat Huawei Kids Smartwatch şu an Çin’de 80 euro’dan satışta, Türkiye ve Avrupa’ya ne zaman geleceği ise merak konusu…

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı