Google Eylül’de Oyun Festivali Hazırlıyor!

Google, San Francisco’da yapılacak olan video oyunları festivalinde bağımsız oyun yapımcılarının ilgisini çekmeyi planlıyor. Fazla söze gerek duyulmaksızın ‘Indie Gaming Festival’ olarak adlandırılan etkinlik, 24 Eylül’de gerçekleşecek ve sergilenecek oyunlar için teklifler bugünlerde alınmaya başlandı.

ABD ve Kanada içerisindeki 15 veya daha az kişilik takımlar teklif göndermekte serbest. Festivalde yer alacak oyunların da çıkış tarihinin 2016 yılı içerisinde olması koşulu var. Oyun teklifleri 14 Ağustos’a kadar alınmaya devam edecek. Google, sergilenecek oyunları Ağustos ayı içerisinde açıklayacağını ve ‘yüksek kaliteli, yenilikçi ve eğlenceli oyunlar’ aradığını açıkladı. Etkinlik, 14 Ekim’de Los Angeles’ta yapılacak olan diğer bir bağımsız oyun yapımcıları etkinliği Indiecade’den bir aydan daha az bir süre önce gerçekleşecek.

Halka ücretsiz sunulacak etkinlik, küçük çaplı takımların oyunlarını yeni bir kitleye sunmasına olanak sağlayacak. Google, Tango ekipmanı, gelecek yılki Google I/O’ya bilet ve Play Store’da reklam alanı gibi kullanışlı ödüllerle etkinliği renklendirecek. Şirket aynı zamanda Tango ve Google Cardboard platformlarına oyunlar göndermeleri için de yapımcıları teşvik ediyor.

Yeni festival, daha küçük çapta olmasına rağmen daha karlı olduğundan iOS’ta mevcut olan bağımsız yapımcıların ilgisini çekmek adına Google tarafından yapılacak birçok girişimi beraberinde getiriyor. Örneğin geçtiğimiz Mart’ta, platformdaki en iyi oyunlara ışık tutmak amacıyla ‘Indie Corner’ adında Google Play Store’da yeni bir bölüm açıldı.

 

Kaynak:

 DijitalX, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı