Turkcell, Turk Telekom (AVEA) ve Vodafone’a Rakip Geliyor!

Turkcell, Turk Telekom (AVEA) veVodafone’a yeni bir rakip geliyor. Telekomünikasyon alanında; sabit telefon, faks, SMS, sesli mesaj, toplu SMS, arama kartı, sanal santral ve katma değerli hizmetleri tek platformda sunarak kullanıcılarına hizmet verecekNETGSM, Türkiye’nin dördüncü operatörü olmak için çalışmalara başladı.

Şu an ülkemizde 70 binden fazla kişiye hizmet veren NETGSM; 2016/163 sayılı BTK kurul kararı gereğincebaz istasyonu hariç SIM kart çıkartma yetkisini elde ederek, dördüncü GSM operatörü olarak sektörde yer almaya hazırlanıyor.

NETGSM, ilk zamanlarda Turkcell’in altyapısını kullanması bekleniyor. Nüfusu 500’den daha küçük olanlokasyonlarda ise devletin ihale usülü ile kendi kurduğu baz istasyonlarını kullanabilecek.

NETGSM’in 1 Ocak 2017’de Türkiye’nin tamamında faaliyetlerine başlaması bekleniyor. NETGSM’in hedefleri arasında GSM operatörlüğü için 1000 kişi işe almak ve ve 30 milyon TL yatarım yapmak var.

NETGSM’in fiyatlarının ne olacağı tam olarak bilinmiyor. Fakat yeni müşteri edinmek için düşük tutması da bir gereklilik. Diğer bir soru ise Turkcell altyapısı ile nasıl bir 4.5G hizmeti sunacağı?

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı