2017’de İnternet Kullanımının % 75’i Mobil Ortamda Olacak!

Bir medya satın alma şirketi olan Zenith (ve Fransız reklam ajansı Publicis Groupe SA’nın bir birimi), 2017’de insanların% 75’inin internete cep telefonlarından erişeceğini belirtti. Ayrıca, dünya çapında harcanan reklamcılık gelirinin % 61’inin mobil reklamcılık olacağını da belirtti.

Şirket, bu verileri “Mobil Reklamcılık Tahminleri” raporunda açıkladı. 2018’de mobil reklamlar için harcanan miktar, gazete, dergi, sinema ve açık hava reklamcılığına harcanan rakamlardan çok daha fazla olacak ve 134 milyar doları bulacak.

Reklamverenler, odak noktalarını televizyondan ve basılı medyadan; Facebook, Google ve Snapchat’a kaydıracak.

Zenith, daha önce de 2016’daki mobil reklam harcamalarının 71 milyar dolar olacağını önermişti.

Bir medya idarecisi ve yenilik danışmanlık firması DDG’nin genel müdürü olan Scott Singer, tüketicilerin son dört yılda mobil cihazlara geçişinin çok büyük olduğunu söyledi (% 40’dan% 70’e).

Mobil veri tüketiminin tüketiciler arasında gittikçe artan bir şekilde kullanımıyla birlikte, telekom şirketleri dijital veri dağıtımını zenginleştirerek kullanıcı verilerini de kullanıyorlar. Yakın zamanda AT&T Inc, 85.4 milyar dolarlık bir Time Warner Inc (bir medya şirketi) satın almayı planladığını açıkladı. Ayrıca söylentiler, Verizon Communications’ın hepsi Yahoo Inc.’i satın almak üzere ayarlandığından rahatsız oluyor.

Kaynak: http://www.riseinsight.com/digitalpulse/75-of-internet-usage-will-be-on-mobile-in-2017/

 Mobil İnternet Kullanımı 2017, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı